Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. може да обезбеди најефикасни услуги и 35mm/50mm/70mm бетонска покер вибраторска осовина со спојка Dynapac со највисок квалитет и најприфатлива цена. Квалитетот на 35мм/50мм/70мм бетонска покер вибраторска осовина со спојка Dynapac е на водечко ниво во индустријата и е неразделен од напорната работа и иновативноста на извонредниот технички персонал. Благодарение на повеќекратните карактеристики што се тестирани од нашите инспектори за QC, 各 种 道路 施工 机械 , 混凝土 搅拌机 、 混凝土振捣器 平板 压实机 、 夯实机 和 抹子 抹子 има широка апликација во различни полиња главно вклучително Градежна опрема. Ние цврсто веруваме дека широката примена на производот ќе ја поттикне индустријата да се развива и напредува брзо.

Применливи индустрии:Хотели, продавници за облека, продавници за градежен материјал, продавници за поправка на машини, фарми, домашна употребаЛокација на изложбен салон:Египет, Канада, Турција, Обединетото Кралство, САД, Франција, Германија, Перу, Саудиска Арабија, Пакистан, Мексико
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоИзвештај за машински тест:Обезбедено
Тип на маркетинг:Нов производ 2020 годинаГаранција за основните компоненти:1 година
Основни компоненти:МоторСостојба:Ново
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Тип:ВнатрешнаРежим на возење:Електричен вибратор
Фреквенција:184 HZАмплитуда на вибрира:1,13 мм
Должина на флексибилното вратило:1-12 мНапон:220v/380v
Тежина:11,5 кгДимензии (Д*Ш*В):750*750*55мм
Гаранција:1 година, 6 месециУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасност
Име на производ:бетонско вибраторско вратилоКлучен збор:бетонско вибраторско вратило
Максимална сила на вибрации:5.104Боја:црна
Дијаметар:32 ммначин на пакување:цртан
Тип на флексибилно црево:Јапонски/dynapac/кинескиАпликација:Градежна индустрија
Мотор:електричен мотор/бензински моторПо гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршка
Локација на локалната услуга:Канада, Турција, Обединетото Кралство, Италија, Франција, Германија, Филипини, Бразил, Перу, Саудиска Арабија, Пакистан, Мексико, Тајланд, Јапонија, АргентинаОбезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка, онлајн поддршка
Сертификација:CE

Бетонски вибраторско вратило од кинески/јапонски/малезиски тип со бензински или електричен бетонски вибратор

 

32mm*6m Бетонско вибраторско вратило флексибилно вибраторско црево

Ние сме високотехнолошко претпријатие специјализирано за истражување, развој и производство на лесни градежни машини со 17 години. Производите се продаваа низ целиот свет, освоија добра репутација и има сертификати CE, SGS, TUV за производите за да се обезбеди квалитет. 
Во последниве години, додека продолживме со воведувањето на елитисти, ние исто така примивме напредна производствена опрема и постепено ја подобрувавме нашата сеопфатна сила во развој. Сортите на нашите производи постојано се зголемуваат во индустријата за градежни машини. Сега можеме да произведеме комплетна серија производи во различни типови вклучувајќи повеќе од 10 спецификации. 

бетонско вибраторско вратило

Карактеристика:

Бетонското вибраторско вратило ги има следниве карактеристики:

1) Усвојува обичен приклучен вибратор и стап со флексибилна цевка и флексибилно вратило

2) Добра сигурност

3) Уникатниот дизајн на вратилото ефикасно го намалува шумот во голема мера, како и ја подобрува ефикасноста

4) Низок шум

5) Конкурентна цена

6) Висок интензитет на моќност

7) Бетонската оска за вибратор може да биде шестоаголен конектор, конектор Dynapac и тип на полумесечина.

Можеме да набавиме бетонски миксер и имплементи по најдобра цена и квалитет.

Модел ZX35 ZX50 ZX70 ZX28 ZX32 ZX38 ZX45
Дијаметар (мм) 35 50 70 28 32 38 45
Вибрирачка фреквенција (Hz) 183 183 183 183 184 185 186
Надворешен дијаметар на флексибилното црево (мм) 30 36 36 30 30 30 32
Флексибилно вратило на внатрешната дијагона (мм) 10 13 13 10 10 10 12
Начин на пакување цртан цртан цртан цртан цртан цртан цртан
Големина на пакување (мм) 750*750*55 750*750*55 750*750*70 750*750*55 750*750*55 750*750*55 750*750*55
Должина (m) 1 до 12 1 до 12 1 до 12 1 до 12 1 до 12 1 до 12 1 до 12
Максимална сила на вибрации (KN) 5.293 6.251 7.157 4.846 5.104 5.485 5.932
Вибрирачка амплитуда (Hz) 1.15 1.21 1.32 1.11 1.13 1.18 1.2

 

Одговара на бетонски вибратор

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски