Машина за виткање челични шипки

VR

Оваа серија на виткање челични шипки се ракува рачно. Со поедноставена структура, машината предизвикува шипки со дијаметри кои варираат од 3mm до 30mm да бидат свиткани во различни форми. Тоа е корисна алатка на градилиштата, како што се изградбата на мостови и тунели.


1. Макс. Дијаметар на свиткување: ¢ 30 mm (обичен јаглероден челик) / ¢ 22 mm (деформирана челична шипка од II степен)

2. Мотор за сопирање отпорен на прашина и два гранични прекинувачи за да се обезбеди точност на аголот на свиткување и по запирање и повторно стартување.

3. Бендерот за челични шипки е двојно погонско тркало, опремено со уред за пред свиткување, кој може да работи во права и обратна насока. 

4. Безбедно, кредибилитет и стабилни перформанси


Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски