Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. е пазарно ориентиран, комбиниран со пионерски и иновативни технолошки способности за истражување и развој, заедно со елитни таленти кои се запознаени со пазарното работење и управување, имаат остро пазарно чувство и можности за брза реакција на пазарот. Со цел да се гарантираат перформансите на мешалка за бетон со бензински мотор од 350 L, усвоените технологии се технички корисни и изводливи. Во зависност од неговите својства, производот широко се применува во полето(ите) на Бетонски мешалки. Откако ги собравме потребите на клиентите и ги анализиравме трендовите, потрошивме многу во развивањето на нови и разновидни карактеристики на мешалките за бетон на иновативни начини. мистрија е дизајнирана да биде доволно уникатна и привлечна за да го привлече вниманието на луѓето.

Применливи индустрии:Хотели, фарми, градежни работиЛокација на изложбен салон:Мексико, Русија, Тајланд, Кенија, Нема
Состојба:НовоМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
Име на брендот:ACEМоќност на моторот:9 КС
Моќност на мешање:9 КСКапацитет за полнење:350 л
Капацитет за враќање:280 лБрзина на барабанот за мешање:28 вртежи во минута
Режим на снабдување со вода:АвтоматскиПериод на работен циклус:2 минути
Начин на испуштање:Рачна контролаДимензија на преглед:1900*1070*1750 мм
Гаранција:1 годинаУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасност
Продуктивност:7 M³/HИзвештај за машински тест:Обезбедено
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоТип на маркетинг:Нов производ 2020 година
Гаранција за основните компоненти:1 годинаОсновни компоненти:Мотор
Тежина (KG):350 кгОбезбедена услуга по продажбата:Не е обезбедена услуга во странство, видео техничка поддршка, онлајн поддршка
СТАВКА::Бензинска мешалка за бетонТежина:275 килограми
По гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршкаЛокација на локалната услуга:Соединетите Американски Држави, Филипини, Перу, Саудиска Арабија, Пакистан, Индија, Мексико, Тајланд, Јапонија, Австралија, Нигерија


 

C-350L Мешалка за бетон со бензински мотор  

 

Серијата C е достапна само за мали проекти или употреба во куќа, додека нејзините карактеристики вклучуваат стабилност, сигурност и голем капацитет

 

Карактеристики:

1. Цврст барабан за мешање со зајакнат раб и лопатки со висока ефикасност.

2. Специјален прстен од леано железо направен во едно парче

3. Користете тркалезна рачка

4. Цврста рамка за висока стабилност

5. Големи гумени тркала за стабилност и маневрирање

6. Голем дијаметар на барабанот за одлични резултати на мешање

7. Се врти и навалува 3600 за лесно и целосно празнење

8. Погонска осовина поставена на запечатено топчесто лежиште

 

Технички спецификации:

 

 

Модел

TDCM350-DTDCM350-ETDCM350-DTTDCM350-ET
Вкупен капацитет на барабанот350 л350 л
Капацитет за мешање310 л310 л
Продуктивност4-5 m³/h4-5 m³/h
Брзина на ротација на барабанот (r.p.m)28 р/мин28 р/мин
Тип на моќностеден цилиндар, воздушно ладење, дизел

Трифазен,

 Асинхрони,

електрични

еден цилиндар, воздушно ладење, дизел

Трифазен, 

Асинхрони,

електрични

Моќ 

178F (4,1KW)/ 

186FA (6,3 KW)

3 KW

178F (4,1KW)/ 

186FA (6,3 KW)

3 KW
Големина на гумата4.00-124.00-12
Бруто тежина340 килограми320 килограми320 килограми290 килограми
Демензија на пакување      (ДxШxВ) мм          2050*950*1280

2050*950*1280

 

 350 L Gasoline engine concrete mixer350 L Gasoline engine concrete mixer350 L Gasoline engine concrete mixer350 L Gasoline engine concrete mixer

350 L Gasoline engine concrete mixer


 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски