Производи
VR

Откако воведе иновативни технологии од високата класа, Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. го скрати периодот на развој на производот. Технолошките иновации се камен-темелник на квалитетот на производот. Во поглед на дизајнот на производот, нашиот дизајнерски тим секогаш посветува големо внимание на вкусот на клиентите и трендовите во индустријата. Благодарение на ова, нашиот вибрирачки мотор од 220V 18000r/min Енар од типот на вибраторна единица со цемент може целосно да го привлече вниманието на луѓето со својот уникатен изглед. Покрај тоа, има одлични перформанси, поради што вреди да се инвестира.

Состојба:НовоМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
Име на брендот:ACEТип:Внатрешна
Режим на возење:Електричен вибраторФреквенција:18000 вртежи во минута
Амплитуда на вибрира:1,2 мДолжина на флексибилното вратило:1-6 м
Напон:110/220vТежина:6 кг
Димензии (Д*Ш*В):35*25*24смГаранција:1 година, 1 година
Обезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка, бесплатни резервни делови, онлајн поддршкаСертификација:CE
Име на производ:220V 18000r/min цементен вибрирачки мотор за вибраторна единица од типот EnarИзвор на енергија:Електричен мотор 3 КС
Апликација:Градежна индустријаТип на спојка:квадрат
Брзина:18000 вртежи во минутаМодел:ЗИД-230Д
Пакување:цртанБоја:Жолта


220V 18000r/min цементен вибрирачки мотор за вибраторна единица од типот Enar

 

 

1. Серијата ZID Вибратор за бетон со висока фреквенција е вибратор од типот на потопување. За време на работата, вибрирачкиот покер што е прикачен на вибраторот треба да се потопи во бетонот. Покерот има ексцентричен вибрирачки елемент во него.

 

2. Вибраторот вградува нецентрирани тежини во електричниот мотор од 18000 вртежи во минута за да генерира вибрации со висока фреквенција. Преку флексибилната цевка, вибраторот ја пренесува вибрацијата до покерот преку флексибилната цевка. Се врти дури 12000 пати во минута, што го олеснува предизвикувањето резонанца со истурениот бетон. 

 

3. Лесниот вибратор тежи само од 5,2 кг до 6 кг, што дава леснотија на ракување. Тој е еден од најкористените производи, познат по неговиот низок шум, енергетска ефикасност, сигурно функционирање, висока безбедност и добри вибрирачки перформанси. 

 

Висока фреквенцијаБетонски вибратор

 

 

Одговара на бетонска оска за вибратор

 

Ставка

Вибраторско вратило со висока фреквенција

Модел

(мм)

ZX-35

ZX-38

ZX-45

Дијаметар на главата

(мм)

35

38

45

Должина на главата

L (мм)

330

370

390

Вибрирачка фреквенција

(HZ)

200

200

200

Вибрирачка амптитуда

(мм)

0,91

1.2

1.2

Дијаметар на флексибилно црево

D(mm)

30

30

30

Дијаметар на флексибилно вратило

D(mm)

10

10

10

големина на пакување

цм

75*75*5,5см

 

 

 Најчесто поставувани прашања

 

П1: Дали сте производител?
О: Да, ние сме фабрика, но не само фабрика, бидејќи имаме тим за продажба, сопствени дизајнери, сопствен изложбен салон, може да им помогне на купувачите да одлучат кои производи се нивниот најдобар избор и на целото ваше барање ќе биде одговорено во рок од 24 часа.

П2: Како можам да добијам примерок за да го проверам вашиот квалитет?
О: По потврдата на цената, можете да барате примероци да го проверат нашиот квалитет. Ние ќе наплатиме за цената на примерокот, но цената на примерокот ќе биде вратена по потврда на нарачката за количина.

П3: Колку долго за времето за испорака?
А. Примерокот ќе биде подготвен за испорака за 3~10 дена. Количината нарачка ќе биде подготвена за испорака за 20~45 дена.

П4: Дали можете да направите OEM услуга?
О: Да, можеме да го направиме тоа. Но, треба да ни го дадете вашето писмо за овластување.

П5: Може ли да купам производи од друга фабрика директно од вас?
О: Да, се разбира. Веќе има многу клиенти кои соработуваат со нас на овој начин. Имаме повеќе од 12 години во бизнисот со големо знаење на технологијата и пазарот. Нашата добра репутација во Кина беше доделена од Групацијата како нејзин избортед деловен партнер.

П6: Кој е удобен начин за плаќање?
О: Трговско осигурување, L/C, T/T, Western Union и Escrow се прифатени, а ако имате подобра идеја, слободно споделете со нас.

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски