Производи
VR

Примената на технологијата во процесот на производство на производот се покажува како многу корисна. Одликувајќи се со стабилност и издржливост, прирачник за 350L за пренослив електромотор за мешалка за бетон Цементна мешалка е погодна за полето(ите) на мешалките за бетон. Ние можеме да го произведеме овој производ според вашите точни спецификации. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. ја сфатија важноста на технологијата. Во последниве години, инвестиравме многу во подобрување и надградба на технологијата и во истражување и развој на нови производи. На овој начин, можеме да заземеме поконкурентна позиција во индустријата.

Применливи индустрии:Продавници за градежен материјал, фабрика за производство, фарми, домашна употреба, градежни работиЛокација на изложбен салон:Германија, Индија
Состојба:НовоМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
Име на брендот:ACEМоќност на моторот:6 КС
Капацитет за полнење:350 лКапацитет за враќање:310 л
Брзина на барабанот за мешање:28 р/минРежим на снабдување со вода:Прирачник
Начин на испуштање:ПрирачникДимензија на преглед:205*95*128см
Гаранција:1 годинаУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Долг животен век
По гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршка, резервни деловиЛокација на локалната услуга:Соединетите Американски Држави, Германија, Мексико
Обезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка, онлајн поддршкаИме на производ:Мешалка за кокнети
Клучни зборови:Миксер за цемент на дизел мотор


TDCM350-D Мешалка за бетон со навалување барабан на дизел мотор


 

Бетонската мешалка се движи од камион за мешање со голема должност до мини миксер. Тоа е корисна алатка или за сопствениците на куќи кои се обидуваат со мали бетонски проекти или за изведувачите кои треба да завршат големи проекти каде што треба да се мешаат големи серии бетон и малтер. Машината е дизајнирана за безбедно, сигурно функционирање, како и за голем капацитет.

 

 

 

 

Карактеристики
1. Цврстиот барабан за мешање доаѓа со зајакнат раб и високоефикасни лопатки.
2. Извонредни перформанси за мешање
3. Долготрајни
4. Ограничено одржување
5. Дополнителна рачка е поставена на задниот крај на компактното возило
6. Моторниот простор што се заклучува
7. Ергономски дизајнирана бетонска мешалка е испорачана со систем против врвови.
8. Систем за заклучување на тркалото со голема рачка и педалата за нозе.
9. Цврстата, доверлива шасија исто така лесно се чисти.
10. Машината може да се испорачува или со две тркала или со четири тркала.

 

Модел

TDCM

350-D

TDCM

350-DT

TDCM

350-E

TDCM

350-ET

TDCM400-D
Вкупен капацитет на барабанот350 л400 л
Капацитет за мешање310 л330 л
Продуктивност4-53 м³/ч5-6 m³/h
Брзина на ротација на барабанот28 р/мин24 р/мин
Тип на енергија

Еден цилиндар,
Воздушно ладење,
Дизел мотор/

Бензински мотор

Трифазен,

Асинхрони 

Електричен мотор

Хоризонтална,

Еден цилиндар,

Четири удари и

 вода оладена

Моќ 6-10 КС4 КС8 КС
Големина на гума4.00-124.50-12
Количина на гумиЧетири тркалаДве тркалаЧетири тркалаДве тркалаЧетири тркала
Бруто тежина340320 килограми310 килограми290 килограми460 килограми
Димензии на пакување (Д*Ш*В)2050*950*1280мм1750*1000*1260мм

 

 

ЧПП:

П: Кои се вашите услови за плаќање?
О: Обично прифаќаме T/T, L/C на повидок или Western Union


П: Дали би прифатиле OEM и ODM?
О: Дизајнот на машината како боја, уметнички дела и скица може да се прилагоди


П: Како да се контролира квалитетот?
О: Ги проверуваме сите резервни делови пред да ја склопиме машината и ни треба да ја тестираме секоја машина

по склопување.


П: Како можам да го изберам најсоодветен модел?
О: Ве молиме кажете ми ја вашата детална стапка на проток, напон, апликации, тогаш можеме да дадеме предлози за вас.


П: Кој е вашиот MOQ?
О: Нарачката за патека може да се прифати со 2-10 комплети, топло го поздравуваме агентот на вашиот пазар.

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски