Бетонска пила

VR

Бетонска пила / Подна пила / Патна пила

Бетонската пила се користи за сечење бетон, асфалт или други цврсти материјали. Напојувана со бензин или дизел, пилата е дизајнирана со армирана рамка од челична кутија која ја дава потребната сила за минимизирање на вибрациите за време на сечењето.  Заклучувањето за контрола на длабочина од типот на завртка обезбедува прецизно сечење до саканата длабочина. Најдобро фирма за бетонска пила, контактирајте не.


Апликации

1. Бетонски под, асфалтен коловоз и сечење плоштад

2. Поправка на бетонски под или асфалтен коловоз

3. Бетонски жлебови


Класификации

1. Рачно управуван тип-еден од вообичаените и најпродаваните производи на пазарот

QF-300, QF-350, QF-400, QF-500

2. Автоматско искуство со екстра непречено сечење

QF-600, QF-700, QF-900


Предности

Нашата бетонска пила обезбедува извонредни перформанси на сечењето, незаменливи со кој било друг модел од оваа класа на алатки. Преку електричниот или бензинскиот мотор, вртежниот момент се пренесува на дијамантското сечило. Придвижено од вртежниот момент и под влијание на гравитацијата, сечилото врши сила на сечење во бетон или асфалт. Овозможува 20% поголема брзина на сечење отколку што може да направи обична алатка за сечење.


Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски