Машина за обележување на патишта

VR

Машина за обележување на патишта

Термопластичната машина за обележување патишта се користи за обележување на рефлектирачки линии (прави линии, точки линии, стрелки за насока, букви и симболи) на автопат, градска улица, паркинг, фабрика и магацин. Има два модели на Hand Push и автоматски (мотор).


Карактеристика:

1. Обележувачот е изработен од високопрецизно леано железо, што може да ја направи линијата на патот уреден, униформа дебелина и поубава.

Заземјениот нож на чевелот за обележување може да се прилагоди на различни видови патишта.

2. Дозерот за стаклени монистра може автоматски да издава стаклени монистра.

3. Резервоарот за боја има двоен слој од нерѓосувачки челик, кој може да се загрее и да изолира од топлина, може да помогне да се заштеди енергија и да се избегне врелување.

4. Машината има предност од висока ефикасност, висок квалитет, лесна за ракување и погодна за одржување.

Ако имате многу работа, можете да го поврзете со нашето возило за засилување, кое може да ви помогне да заштедите работна сила и да ја подобрите ефикасноста.


Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски