Моќна мистрија

VR

Енергетска мистрија се користи за да се создаде израмнета, мазна завршница на голема, рамна површина од бетон, како што е внатрешен под или истурена дворна плоча за палуба. Тие користат единечни или повеќекратни сечила кои ротираат во безбедносен кафез. Користете бетонска мистрија или модел за јавање врз основа на големината на вашата работа. Сечилата се долги од 24 до 46 инчи и доаѓаат во три вида: лебдечки, завршни и комбинирани.


Опис на производот


Ниско одржување&Дизајн со долг животен век.

Економично решение за мистрија на мали површини, рабови и агли.


Карактеристики 


1.Независен ротирачки замаец, што овозможува работа во тесни агли.

2. Преклоплива рачка лесна за транспорт и складирање.

3.Дигање кука е достапна како стандард.

4. Премногу изградениот менувач обезбедува долг работен век.

5. Дизајн со голема тежина за да се обезбеди супериорна завршница.

6. Висина прилагодлива рачка, обезбедува удобна и лесна контрола на операторот.

7.Центрифугален безбедносен прекинувач, го исклучува моторот во случај операторот да ја изгуби контролата.

8. Контролата со завртки обезбедува прецизно прилагодување на сечилото.

9. Контролата на гас е достапна како опционална.Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски