Машини за набивање

VR

Изградбата на цврста основа е неверојатно важна за целата зграда. Ова речиси бара употреба на машини за набивање, за да се консолидира основата и да им се помогне на клиентите да го завршат проектот до неговиот максимален потенцијал. Цврст е, издржлив и економичен, што овозможува лесно одржување и ракување. ACE Machinery е специјализиран за машини за набивање, како што е тампон, набивач на предни плочи, набивач со реверзибилна плоча итн.


Апликации

Со нов, компактен дизајн, компакторот е добро прилагоден за употреба за тампонирање на асфалт, почва, песок, чакал, гриз, други зрнести материјали во градежништвото, изградбата на патишта и градинарски проекти.


Напредна плоча набивач

Како наша најпродавана опрема за тампонирање, мала тежина со голема сила на вибрации, исто така  со резервоар за вода и гумена подлога за опција ,за работа на асфалтен пат и  Поплочување на тротоар .Вклучи:  C-60, C-77, C-80/C-90/C-100/C-120.


Реверзибилна плоча набивач

Набивачот со реверзибилна плоча вклучува реверзибилна плоча за да се овозможи непречена транзиција помеѓу движењето напред и назад. Тоа е префериран метод со кој работниците можат да се справат со набивање на ровот, поправка на патишта, изградба на бетонска подлога и општи работи за одржување. Вклучувајќи ги C-125, C-160, C-270 и C-330.


Тампонирачки рамер

Нашиот чекан за тампонирање е специјално наменет за апликации на груб терен. Се одликува со добро избалансирана структура и победи't се превртува при вртење или вибрирање. Машината може да се ракува лесно, дури и во ограничени простори како тесни ровови за цевки за снабдување со гас или вода..вклучувајќи  TR-85/HCK90K/HCR90K-2,HCD80-/HCD90/HCD80G


Вибрационен валјак 

ACE ваљакот со еден барабан и валјакот со двоен барабан се лесни и маневрирачки за набивање на грануларни и асфалтни апликации, идеално прилагодени за поправки и работи за одржување, како што се пешачка патека, мостови, крпење, апликации за уредување.


Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски