Популаризација на знаењето за производот
VR

Дали знаете како да користите и одржувате бетонска мистрија?

декември 01, 2023
Дали знаете како да користите и одржувате бетонска мистрија?
1. Започнете
содржината на производот


За нашиот производ

Во нашите животи, изградбата на тротоари е многу комплицирана задача, па затоа постојат некои мали машини за тротоарите со чија помош можат многу да ни заштедат време и да ја намалат работната сила и трошоците за одржување.


Бетонската моќна мистрија е важен реквизит во изградбата на патишта, во затворени простории и некои тротоари. Генерално се користи за измазнување на површината на патот за да биде мазна и мазна. Па, како да ја изберете моќната мистрија што ви одговара? Неговите различни делови и компоненти. Дали сте научиле за најважната структура на сечилото, нејзиното секојдневно одржување и други прашања?


Денеска ви пренесувам малку знаење за моќноста на бетонот (спарување на моторот, секојдневно одржување, карактеристики на сечилото, како да изберете различни моќни мистрија за различни локации). Продолжете да читате за да го цените уникатниот архитектонски стил што ви го даваат бетонските електрични мистрии.

    2.Мотор
Компатибилни мотори        
HONDA GX160 5,5 КС / GX200 6,0 КС


        
 Робин EY20 5,0 КС/SABARU EX17 6,0 КС


Постои и модел на мотор: Б&С 5 КС/6,5 КС. Горенаведените три мотори може да се користат наизменично на шпатулата за напојување.3.Рутинско одржување на машината
Некои знаења за одржувањеДали го гледате сечилото на сликата? Изработен е од манган челик бр.65. Кога ќе завршиме со употреба на бетонска мистрија, исклучете ја машината и не заборавајте да го исчистите преостанатиот бетон на челичната сечила (треба да ја чистите секој пат кога ја користите) )


Забелешка: Ако не го исчистите сечилото, лепењето на бетонот за шпатулата ќе влијае на следната употреба. Сечилата за суви бетони тешко се чистат. Треба да користите пиштол за вода под висок притисок. Запомнете да не ги користите рацете за да избегнете повреда.


Моторот може да се спари сами, а сечилата и брзините во основа не треба да се заменат. Лежиштата може да се користат во Јапонија, Тајван и други земји, но цените варираат во голема мера, па затоа треба сами да донесете одлука.
4.Карактеристики на сечилото
Различни опции за сечилото
        
Комбинирани ножеви 

CCB0409 Комбинирано сечило 4,75" x 9" (4PCS) до моќна мистрија од 24"


CCB0610 Комбинирано сечило 6"x10,5" (4PCS) до моќна мистрија од 30"


CCB0814 Комбинирано сечило 8" x 14" (4PCS) до 36"/836 моќна мистрија


CCB0816 Комбинирано сечило 8" x 16" (4PCS) до моќна мистрија од 42"


CCB0818 Комбинирано сечило 8" x 18" (4PCS) до 46"/846 моќна мистрија


        
Диск / тава 

FP24 пловечка тава 25" (1 ЕЕЗ) до 24" моќна мистрија


FP30 Пливачка тава од 31" (1 ЕЕЗ) до 30" моќна мистрија


FP36 пливачка тава 37"(1PCS) до 36"/836 моќна мистрија


FP42 Пливачка тава 43" (1 ЕЕЗ) до 42" моќна мистрија


FP46 пливачка тава 46"(1PCS) до 46"/846 моќна мистрија


        
Завршни ножеви

CFB0409 Завршно сечило 4,75" x 9" (4PCS) до 24" моќна мистрија

CFB061016 Завршно сечило 6" x 10,5" (4 ЕЕЗ) до 30" електрична мистрија

CFB061416 Завршно сечило 6" x 14" (4 ЕЕЗ) до 36"/836 моќна мистрија

CFB061420 Завршна лопатка 6" x 14" (4PCS) до 36"/836 моќна мистрија

CFB061616 Завршно сечило 6" x 16" (4 ЕЕЗ) до електрична мистрија од 42"

CFB061620 Завршно сечило 6" x 16" (4 ЕЕЗ) до електрична мистрија од 42"

CFB061816 Завршно сечило 6" x 18" (4 ЕЕЗ) до 46"/846 моќна мистрија

CFB061820 Завршно сечило 6" x 18" (4 ЕЕЗ) до 46"/846 моќна мистрија
Забелешка: Првото сечило од горенаведените сечила се користи за фино брусење на бетон, вториот диск е за грубо мелење, а третото сечило се користи за фино поправка на тротоарот. Можете да ги распоредите сечилата разумно според големината на вашата проектна област. Стил (општите проекти започнуваат со грубо мелење диск, потоа фино мелење и на крајот фино мелење).5. Поврзете ја моќната шпатула за да одговара на местото на одржување
Тип на шпатула    
01
HMR-60
Работниот дијаметар на првата мистрија е 60 cm и сечилото 230*120 mm за завршната мистрија. (Погоден за мали патишта, згради, затворени простории)
    
02
HMR-80
Дијаметарот на првата мистрија 780 мм, сечилото е 250 * 150 мм. (Исто така погодно за мали згради, тротоарите и малку мелење во затворени простории).
    
03
HMR-90
Завршна сечила 330*150 mm со работен дијаметар од 880 mm (Електрична острилка за бетон со средна големина, може да ја заврши задачата на поголема површина од претходните две, но финото брусење сè уште бара време).
    
04
HMR-100
Сечило 350*150mm со работен дијаметар од 980mm (Најпопуларната електрична бетонска мистрија, првиот избор на клиентите (во споредба со првите три, може да ја заврши задачата за измазнување поефикасно и побрзо)
    
05
HMR-120
Работен дијаметар со 116cm за првата мистрија и сечилото 400*150mm за финиш мистрија (Голема електрична бетонска мистрија за големи работи).
      


          
Машината за мистрија за седење е погодна за големи проекти, намалувајќи ја работната сила и трошоците и забрзувајќи го завршувањето на проектот.
          
++
6.КРАЈ
Компанија, препораки за производи                          Препорачани производи                                              
        
29 години оригинална фабричка препорачана бетонска мистрија HMR-100
        
Првиот избор за изградба на мал тротоар
        
Големите згради заштедуваат време и напор
Профил на компанијатаNingbo Ace Asok е производител на машини за патишта основан во 1996 година. Се фокусира на производство на патни машини веќе 28 години и ужива добра репутација дома и во странство. Ако имате какви било прашања во врска со електричните бетонски мистрии, ве молиме контактирајте не.

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски