Вести
VR

Знаење за багер? Сето тоа е скриено во мини багерот ASOK

декември 15, 2023
Знаење за багер? Сето тоа е скриено во мини багерот ASOK
1.СТАРТ
Содржина на производот
За нашиот производ

Кога одгледуваме зеленчук, одгледуваме животни, копаме ровови и други задачи, би било многу проблематично да користиме работна сила, што би не направило покриени со прашина, па дури и може да предизвика повреди, а ефикасноста значително ќе се намали. Потоа можете да го пробате и малиот багер на ASOK. Тоа е најбезбедната машина во оваа област.


Она што ви го пренесувам денес е мини-багер серијата на ASOK, (работа на багерот, Вовед во делови од копчиња на багерот и секојдневно одржување на багерот). Продолжете со читање и уживајте во уникатното искуство што го носи мини багерот ASOK.

    2. Ракување со багер
Основни операции


        

Напред и назад се управува со џојстикот. Ако двата џојстика се поместени напред, тоа значи да се оди напред, а кога се во обратна насока, тие се користат за движење наназад. Левиот џојстик е напред, а десниот џојстик е назад за да сврти лево. Обратно е да свртите десно.


        
Вртењето на левиот прекинувач лево и десно одговара на левата и десната ротација на багерот, а вртењето на левиот прекинувач нагоре и надолу одговара на вртењето нагоре и надолу на раката на багерот.
        
Прекинувачот нагоре и надолу десно одговара на вртењето нагоре и надолу на моќната рака на багерот, а левиот и десниот прекинувач надесно одговара на амплитудата на замавнување на корпата.
        
Левиот стап го контролира гасот (брзина на возење на багерот)
        
Десната рачка ја контролира брзината на сечилото за туркање и на патеките на гасечот.
        
Кога десната нога на багерот е зачекори напред, патеката ќе се прошири и лопата ќе се прошири. Кога десната нога на багерот ќе се повлече наназад, патеката ќе се намали, а лопата ќе се намали.
Повлечете го контролорот во средината на багерот налево за да ја контролирате патеката и повлечете го надесно за да го контролирате сечилото за туркање.
3.делови за копчиња на багерот
Вовед во секој делЧетирите копчиња од лево кон десно се

1. Ниво на гориво

2.Притисок на масло

3. Температура на водата

4. Инструкции за полнење

Црвеното копче лево е голема и мала брзина (брзина на багерот).

Зеленото копче десно е предното светло.


Капацитетот на корпата е 0,02 кубни метри. За секојдневно одржување, додадете путер. На корпата има ракав отпорен на абење, кој ќе се истроши со текот на времето. (Секоја компонента, вклучувајќи ја моќната рака, подлактицата, патеката, сечилото за туркање и вретеното треба да се подмачкаат.)Долгата и закривена е резервната цевка за масло, која генерално обезбедува излезна порта за струја при инсталирање на други додатоци, како што се чекани за прекинувачи и шнекови. (Ве молиме не заборавајте да го наполните гориво кога инсталирате други делови како што се чекани за прекинувачи. Исто така треба да го наполните гориво за секојдневно одржување. )

4.Рутинско одржување
Секојдневно одржување на клучните делови


        
Резервоар за дизел (отворете го горниот лев агол во машината), додајте дизел навреме

         

Капаче за дишење на резервоарот за гориво: 1. Вентилација на резервоарот за гориво 2. Приклучок за полнење

Подолу е резервоарот за хидраулично масло. Хидрауличкото масло треба да се менува еднаш годишно.

        
резервоарот за вода. Ако нема вода, додадете вода. Недодавањето вода ќе предизвика моторот да изгори и моторот да изгори.
        
Мала рака за напојување, над црниот столб е брадавицата за маснотии (сите компоненти се опишани погоре, групата путер треба да додаде путер, да се додава на секои 2-3 дена)
Мотор Kubota, големиот црн цилиндар десно е филтерот за воздух. Филтерот за воздух треба да се чисти навреме, обично на секои 100-200 часа. Неисчистувањето ќе доведе до затнување на остатоци и чад.КРАЈ
препорачуваат
        
CX12-3


        
CX12-5


        
CX18


      
КОМПАНИЈА
ASOK е професионален производител на мини багери во Кина. Уникатно е дизајниран од инженери со 15-годишно искуство. Има своја фабрика и повеќето нејзини компоненти се произведуваат во оваа фабрика. Ако имате какви било прашања во врска со мини багери, слободно контактирајте не и ние ќе се потрудиме да ви помогнеме да одговорите на вашите прашањаОсновни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски