Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. потпирајќи се на силна иновациска способност и цврста упорност за истражување и развој, успешно развиена VNS-14 Градежна машина Русија Вибратор за бетон со електричен мотор од тип 220V. Тој е деликатно дизајниран да одговара на индустрискиот стандард. Комбинирајќи ги сите добри перформанси на усвоените суровини, нашата VNS-14 Градежна машина за бетонски вибратор со електричен мотор Русија тип 220V се покажа дека се применува на полињата на Бетонскиот вибратор. производот може да ги даде своите најдобри перформанси како што се издржливоста и стабилноста.

Состојба:НовоМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
Име на брендот:ACEТип:Внатрешна
Режим на возење:Електричен вибраторФреквенција:200
Амплитуда на вибрира:1.2Должина на флексибилното вратило:2-8 метри
Напон:220 VМоќност:2000 година
Тежина:23 кгДимензии (Д*Ш*В):38*22*32,5см
Обезбедена услуга по продажбата:Достапна е поддршка од трета страна во странствоСертификација:CE
СТАВКА:Русија бетонски вибраторМотор:Електричен мотор
начин на пакување:цртаноригинал:Жеџијанг, Кина
должина (m):1 до 12 м

 
Бетонски вибратор од типот Русија VNS-14  

 Брза и брза испорака 
Разумна и конкурентна цена 
Долга и искусна историја 
Стабилно и одлично склопување

 

Нашата фабрика професионално се занимава со производство на градежни машини. Производите добро се продаваат низ целиот свет.

Нашата фабрика работи на ова поле околу 15 години. Производите имаат готов пазар со најнизок, висок квалитет и добра услуга низ целиот свет.

Спецификации:

 

 делови од  Бетонски вибратор за покер

Русија Бетонски вибратор
СТАВКАГлава на вибраторЦрево за вибратор
МоделZX-513,0 метри4,5 метри6 метри
Дијаметар (мм)51   
Должина (мм)440   
Вибрирачка фреквенција (hz)200   
Ампитуда на вибрира (мм)1.2   
Дијаметар на флексибилно црево 3636 
Дијаметар на флексибилно вратило 1414 
Тежина4.18811.5 
Големина на пакување46*29*12 (10 парчиња)60*60*4,565*60*4,575*60*4,5
делови од  Бетонски вибратор за покер
СТАВКАБетонски вибратор мотор
МоделVN-10VN-14VN-16VNS-10VNS-14VNS-12
Моќност (kw)11.41.611.42.2
Напон (v)424242*24*16220220220
Фреквенција (hz)505050505050
Тековна (A)1624267.027.029.5
Работно искочен300030003000300030003000
Големина на пакување38 * 22 * ​​32,538 * 22 * ​​32,538 * 22 * ​​32,538 * 22 * ​​32,538 * 22 * ​​32,543 * 22 * ​​32,5
Нето тежина (кг)1212.313.91415.618.5

 

 

друг тип

 

 

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски