Производи
VR

Технологиите се многу важни во процесот на производство на производот. Со примена на технологија, ние успешно го надградивме производот. Сега е популарен во примената сценарија на Други градежни машини. Излегува дека примената на технологијата игра важна улога во одлучувањето за перформансите на производот. Во моментов, тоа може нашироко да се види во полето(ите) на Други градежни машини. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. има за цел да стане највлијателната компанија во светот. За да ја постигнеме оваа цел, ќе инсистираме на воведување на високотехнолошки таленти и учење на меѓународна напредна технологија и ќе се стремиме да ја подобриме техничката сила и да стекнеме иницијатива во конкуренција.

Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:kzw
Број на модел:ЗП55Обезбедена услуга по продажбата:Не е обезбедена услуга во странство
Име:бандаж вибрирачки ферманМотор:Хонда GX160
Тежина:77 кг (први делови)Должина:4M-12M
Работна ширина:5000-9000-16000ммработна длабочина:260 мм
фреквенција:70 Hzстандардна една должина:4-12 м
големина на пакување:220*120*100 смУпотреба:изборен

 

Опис на производот
 

 

Вибрирачка ферманка за бандаж со бетонски вибратор за кошулица ZP55 honda GX270 9 КС од 3 mtr до 12 mtr  

 
бетонски вибрационен бандаж ферман

1. најголемата работна дебелина е до 260 мм, а најдолгата работна должина достигнува 28 м.

грешката во работната должина е помала од 3 mm, а максималната брзина на будење е до 1 m/min.

 

2. користи енергија од бензин, и нема потреба од друга надворешна моќност. моќта на вибрации на целата машина е голема и вечна, и вибрира и трепка соодветно.

 

3. со три стандардни обединувања (3,1мм, 1,5мм, 0,76мм), а работниот распон може флексибилно да се надополнува.

многу е погодно да се инсталира и деинсталира.

 

4. Во споредба со традиционалната едноставна машина, таа има поголема работна ефикасност и континуирана плошност, значително зголемен интегритет на бетонот, така што бетонот од истата класа има поголем интензитет за да поднесе поголеми оптоварувања.

 

5. Цврстата и високоцврста челична рамка и целосно поцинкуваниот челичен стругалка нема да се деформира и има подолг работен век.

 

6.рачен винч со две брзини или хидраулично крик го контролира одењето на целата машина. операторот лесно може да ја контролира брзината на одење на машината.

 

спецификација на производи
бетонски вибрационен бандаж ферман ZP55/ZP90/ZP130
МОДЕЛ/СТАВКИПрви делови (со мотор на honda GX160 5,5 КС)средните деловипоследните делови
тежина (кг)77 62
должина (mtr)2 2
    
моделЗП55ЗП90ЗП130
тип на моторhonda gx160 5,5 КСhonda gx270 9ксhonda gx390 13 КС
работна ширина (мм)5000 mm (макс)9000 mm (макс)16000 mm (макс)
работна длабочина (мм)260 мм260 мм260 мм
фреквенција70 HZ  
стандардна единечна должина (mtr)4 метри6--8 метри10--12 метри
големина на пакување (cm)220*120*100  
сертификатCE  

 

Поврзани производи

Вибрирачка ферманка за бандаж со бетонски вибратор за кошулица ZP55 honda GX270 9 КС од 3 mtr до 12 mtr 

 

 

 

Готови производи

 

Вибрирачка ферманка за бандаж со бетонски вибратор за кошулица ZP55 honda GX270 9 КС од 3 mtr до 12 mtr 

 

 

 

 

 

 

Саеми

 

Информации за компанијата

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски