Производи
VR

Имајќи инвестирано многу средства за технолошки истражувања и развој на производи, Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. успешно го разработи KCD бензинскиот ферман за завршна површина со воздушно ладење со 4 циклуси. Штом KCD бензински воздушно ладен ферман за завршна површина со 4 циклуси беше лансиран на пазарот, тој доби позитивни повратни информации од многу клиенти, кои рекоа дека овој тип на производи може ефикасно да ги реши нивните потреби. KCD бензински естрих за завршна површина со воздушно ладење со 4 циклуси, како еден од нашите најдобри и најнови производи, заслужи да биде широко забележан и прикажан на клиентите ширум светот.

Место на потекло:Жеџијанг, КинаОбезбедена услуга по продажбата:Не е обезбедена услуга во странство
Име на производ:KCD бензин за завршна површина со воздушно ладење со 4 циклусиАпликација:Зграда
Мотор:Хуашен 1,9 КС / Хонда GX35Големина на сечилото:Бетонска кошулица од 1-5 метри
Материјал на сечилото:Алуминиумска легураРаботен дијаметар:1,2-4,9м
Модел на мотор:Со воздушно ладење.4 циклусНачин на пакување:Дрвена кутија
Сертификација:CEГаранција:1 година

 

KCD бензин за завршна површина со воздушно ладење со 4 циклуси

 

1.едноставно работење и ниско одржување дизајн.

 

2. Специјален дизајн, стврднатиот алуминиумски нож добива помазна завршница од конвенционалните естриси.

 

3.тешки гумени облоги за намалување на нивото на вибрации на рачката.

 

4.прилагодлива рачка во висина, вертикала и хоризонтална поставка9опција)

 

5. заоблените краеви на сечилото го олеснуваат поминувањето околу пречките.

 

6. држачот со навалување го одржува моторот надвор од бетон или надвор од земја кога не е во употреба.

 

7.едноделното тело за лиење лесно се поврзува со моторот.

 

8.eergency stop awitch на располагање

 

9.лесно исецкано сечило.

 

10.различни работни ширини.

 

Технички спецификации/склопување на мотори (без ножеви)

 

моделKCD-2KCD-4
Моторвоздушно собран, 2 циклусвоздушно ладење, 4 циклус
тип на моторбензински моторХонда GX35
Моќност kw (hp)1.4 (1.9)1.1 (1.5)
тежина kg (lbs)20 (44)20 (44)

 

Спецификација на сечилото

модел на сечилотоCB4CB6CB8CB10CB12CB14CB16
големина на сечилото m (ft)1.2 (4)1.8 (6)2.4 (6)3.0 (10)3.7 (14)4.3 (14)4.9 (16)
тежина kg (lbs)2,90 (6,40)4.36 (9.6)5,81 (12,80)7.27 (16.00)8,72 (19,20)10.16 (22.40)11.61 (25.60)

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски