Производи
VR

Додека Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. Свесно спроведува обука на персоналот и технолошки иновации, исто така континуирано ја зајакнува надворешната комуникација и размена за да ја подобри сопствената конкурентност. Нашата суровина за индустриска мешалка за бетонски малтер со висок капацитет од 350 литри дизел погон е чиста и квалитетна која обезбедува најдобри резултати и подолга поддршка во текот на вашата употреба. Дизајнот е највпечатливиот аспект на ACE ASOK Machinery. Неговиот дизајн доаѓа од нашите дизајнери кои се чувствителни на модата и одлично ги познаваат комерцијалните потреби на пазарот. Исто така, разни мали машини за изградба на патишта, како што се мешалки за бетон, вибратори за бетон, рамни набивачи, набивачи и електрични мистрии од добро избрани суровини.

Применливи индустрии:Продавници за градежен материјал, продавници за поправка на машини, производствен погон, фарми, домашна употреба, малопродажба, градежни работи , енергија& РударствоЛокација на изложбен салон:Никој
Состојба:НовоМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
Име на брендот:ACEМоќност на моторот:6 КС
Моќност на мешање:4 KwКапацитет за полнење:350 л
Капацитет за враќање:310 лБрзина на барабанот за мешање:28 вртежи во минута
Режим на снабдување со вода:АвтоматскиПериод на работен циклус:2 мин
Начин на испуштање:Рачна контролаДимензија на преглед:2050*950*1280мм
Гаранција:1 годинаУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасност
По гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршкаЛокација на локална услуга:Никој
Обезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка, онлајн поддршкаИме на производ:Индустриска мешалка за бетонски малтер на дизел 350L
Апликација:Градежна индустријаТип на енергија:Дизел мотор/електричен мотор
Мотор:178F/186FAСертификат:CE
Продуктивност:4-5 м3/чБоја:Барање на клиентот
Големина на гумата::4.00-12


350L Индустриска мешалка за бетонски малтер со висок капацитет на дизел

 

Бетонската мешалка се движи од камион за мешање со голема должност до мини миксер. Тоа е корисна алатка или за сопствениците на куќи кои се обидуваат со мали бетонски проекти или за изведувачите кои треба да завршат големи проекти каде што треба да се мешаат големи серии бетон и малтер. Машината е дизајнирана за безбедно, сигурно функционирање, како и за голем капацитет.

 

Карактеристики:

 

1. Цврст барабан за мешање со зајакнат раб и лопатки со висока ефикасност.

 

2. Специјален прстен од леано железо направен во едно парче

 

3. Користете тркалезна рачка

 

4. Цврста рамка за висока стабилност

 

5. Големи гумени тркала за стабилност и маневрирање

 

6. Голем дијаметар на барабанот за одлични резултати на мешање

 

7. Се врти и навалува 3600 за лесно и целосно празнење

 

8. Погонска осовина поставена на запечатено топчесто лежиште

 

 

 

Модел

TDCM350-DTDCM350-ETDCM350-DTTDCM350-ET
Вкупен капацитет на барабанот350 л350 л
Капацитет за мешање310 л310 л
Продуктивност4-5 m³/h4-5 m³/h
Брзина на ротација на барабанот (r.p.m)28 р/мин28 р/мин
Тип на моќностеден цилиндар, воздушно ладење, дизел

Трифазен,

 Асинхрони,

електрични

еден цилиндар, воздушно ладење, дизел

Трифазен, 

Асинхрони,

електрични

Моќ 

178F (4,1KW)/ 

186FA (6,3 KW)

3 KW

178F (4,1KW)/ 

186FA (6,3 KW)

3 KW
Големина на гумата4.00-124.00-12
Бруто тежина340 килограми320 килограми320 килограми290 килограми
Демензија на пакување      (ДxШxВ) мм          2050*950*1280

2050*950*1280

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски