Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. се фокусираше на подобрување на технологиите за развој на нови производи на редовна основа. Успешно направивме пренослив бетонски вибратор за покер бензински дизел мотор за бетонски вибратори за јавноста како што беше закажано. Со своите нови карактеристики, 各种小型道路施工机械,如混凝土搅拌机、混凝土振捣器、平板土搅拌机、混凝土振捣器、平板压实各场机场场机场场场机场场场机场场. Откако беше лансиран преносливиот бетонски вибратор за покер на бензински дизел мотор за бетонски вибратор, добивме добри повратни информации, а нашите клиенти веруваа дека овој тип на производ може да ги задоволи нивните сопствени потреби. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. Имате намера да соберете повеќе индустриски таленти бидејќи мудроста на луѓето е водена извор за нас да напредуваме напред. Планираме да одвоиме голема сума пари за развој на производи и технолошки надградби. Уште повеќе, имаме за цел да станеме влијателно претпријатие на глобалниот пазар.

Состојба:НовоМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
Име на брендот:ACEТип:Внатрешна
Режим на возење:бензински моторФреквенција:200 Hz
Амплитуда на вибрира:1,15 ммДолжина на флексибилното вратило:4-8 м
Напон:дизелМоќност:5,5 КС
Тежина:20,5 кгДимензии (Д*Ш*В):53*38*53см
Обезбедена услуга по продажбата:Достапна е поддршка од трета страна во странствоСертификација:CE
Име:бетонски вибратор од типот иглаМотор:дизел бетонски вибратор
Тип на флексибилно црево:32/35/38/45/50/60/70 mmТип на спојка на глава на вибратор:Dynapac/јапонски тип
Dynapac/Јапонски тип:4-8 мБрзина без оптоварување:3600 вртежи во минута
N.W/G.W:20,5/22 кгГолемина на испорака на нуркач:53*38*53см
Големина на испорака на покер:75*75*5,5смНачин на пакување:Цртан

Опис на производот
Опис на производот

 

Се продава бетонски вибратор од типот игла на бензински мотор со мотор лифан Јапонски тип  вибратор

бензински робин мотор  бетонски вибратор

 

овие внатрешни вибратори со флексибилно вратило на бензински мотор може да се прилагодат на секој тип на примена. главите и вратилата може лесно да се комбинираат и брзо да се заменат за да одговараат на вистинската опрема за работата

 

моделZXHZXRZXLZXRBZXD
Моторсобран со воздух, едноцилиндричен, 4-тактен, бензински/дизел мотор
тип на моторбензинец хонда GX160 5,5 КСБензин Робин EY20 5,0 КСБензински лифан 5,5 КСбензински робин RB20 5.0HPДизел 170F 4,0 КС
Брзина без оптоварување (вртежи во минута)3600
глава на вибратор (dynapac/јапонски тип) mm32.38.45.50.60.35.50.70
флексибилна цевка (m)4-8
работна тежина (кг)20.5
тежина на испорака (кг)22
Големина на испорака на возачот (L*Ш*В)(cm)53*38*53
покер големина на испорака (L*Ш*В)cm75*75*5,5

 

 

 

Поврзани производи

 

Се продава бетонски вибратор од типот игла на бензински мотор со мотор лифан Јапонски тип  вибратор  

 

овие внатрешни вибратори со флексибилно вратило на бензински мотор може да се прилагодат на секој тип на примена.

 

главите и шахтите може лесно да се комбинираат и брзо да се заменат за да одговараат на вистинската опрема на работата.

 

 

мотор: воздушно ладење, едноцилиндричен, 4-тактен, бензински/дизел мотор

 

 

Тип на мотор: бензински Honda GX160 5,5 КС

 

Бензин Робин EY20 5,0 КС
Бензин Лифан 5,5 КС
Бензин Робин RB20 5,0 КС

 

Дизел 170F 4,0 КС

 

 
 
 
 
 
Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски