Вести
VR

Планирате проект? Доаѓа мини багерот

декември 22, 2023
1F
Улогата на малите багери
Мини багерите се популарен избор за вадење ровови, земјоделски овоштарници, оранжерии за зеленчук или проекти за сточарство. Тие можат да им помогнат на работниците да заштедат време и напор, а во исто време, многу додатоци може да се заменат со помош на брзи конектори.


Како добавувач на мини багери, имаме професионални инженери и единствена фабрика. Деловите од овие багери ги произведуваме и склопуваме сами. Багерот не се оштетува лесно. Ако сте ангажирани во некои проекти за вадење ровови и дробење, висококвалитетните машини за ископување можат да ве придружуваат во текот на вашиот живот.
2F
Избор на мини багери

Ако обемот на вашиот проект е голем или машината се користи често, се препорачува да купите комплетен багер. Генерално, мини багерите увезени од странство се ново пакувани (склопени) од трговци/производители. Се разбира, дополнителните заменливи делови (како што се: шнекер, гребло, рипер, грабеж за дрво, чекан за кршење и корпа 200/300/500/800 mm и слично) може да се заменат според потребите на вашиот проект. За процесот на замена, можете да го прочитате упатството на мини багерот или да го најдете производителот. Операција за далечинско гласовно и видео водење.


Ако обемот на вашиот проект е релативно мал или се користи поретко, можете да најдете блиска компанија за изнајмување багери за да изнајмите багер погоден за вашата локација. За големи проекти генерално е потребен багер од 3-3,5 t, а малите проекти 0,8-1t се доволни. Пред да изнајмите багер, можете да ја прашате локалната компанија за изнајмување дали може да го демонстрира багерот и да спроведе надгледувана демонстрација на локацијата за да си дадете длабинско разбирање за багерот.3F
Споредба на трошоците за мини багер 


Цената на комплетен мини багер увезен од странство (пресметано според ФОБ) генерално се движи од 2.500 до 12.000 американски долари, земајќи ги предвид следните аспекти (тежина на багерот, проширување и контракција на гасеникот, бренд на моторот, капацитет на корпата, брзина на возење и работа ефикасност итн.), се разбира, ако обемот на проектот е голем и купите многу мини багери, можете да побарате од производителот да ви даде некои попусти. Ако обемот на проектот е мал, можете само да купите посебен багер. Пред да купите, размислете какви додатоци му се потребни на вашиот проект. (Цени на додатоци Генерално помеѓу 100-500 американски долари), плус додатоци, постигнете разумна цена кај трговецот, плус премии за превоз и осигурување итн., изберете цена што можете да си ја дозволите и затворете ја зделката.


Ако се изнајмува, направете детална листа пред да изнајмите. Цената на мал багер за еден ден е околу 150 американски долари (врз основа на САД), плус трошоци за гориво, трошоци за работна сила и премии за осигурување итн., така што трошоците за викенд се околу 300 - помеѓу 350 долари.


Забелешка: Изберете да изнајмите или купувате според вашите желби. Ќе бидете ли долго време ангажирани во проектот за реновирање? Независно поседувате локација за која е потребен мини багер? Која е големината на проектот? Разумен избор4F
Проверете ги мини багерите 


Откако ќе го добиете багерот, отпакувајте го и прегледувајте го една недела. Погледнете ги предупредувачките слогани и етикети на машината. Општо земено, тие ќе бидат означени на машината. Ќе ги забележите и информациите за одржување, серискиот број на машината и листот со спецификации. Упатства и етикети на производителот итн., за да се олесни нарачката на делови или да се прашуваат за други сродни производи во иднина. (Ако не е пронајден, можете да го прашате производителот)


Ако ги немате овие информации кога изнајмувате багер, можете директно да го прашате персоналот или администраторот на локацијата и да го прашате персоналот на локацијата дали вашиот проект бара изнајмување други додатоци.5F
Управување со мини багер 
Најдете ниво, отворено место за ракување со машината. Мини багерот е стабилен, но доколку немате искуство, треба да обрнете повеќе внимание на сопствената безбедност, па започнете со основните работи.


Ја отвораме левата или десната рачка (лост до полукружно седиште), чекаме телото целосно да се смести на седиштето, ја спуштаме рачката надолу, го стартуваме багерот (обично прекинувачот за гас е под левата или десната нога), и користете го клучот за да започнете, држете ја рачката за работа на багерот (како рачката на менувачот на автомобилот) со левата и десната рака соодветно, и обидете се да го контролирате мини багерот преку внимателни и бавни операции (напред и назад, ротација и контракција на големиот рака и мала рака, лазач, телескопско проширување на туркачот, брза и бавна брзина Возење итн.), запознајте се со различни копчиња (ниво на гориво, притисок на маслото, температура на водата, упатства за полнење итн.). За конкретна содржина, ве молиме погледнете:Вовед во работа и одржување на машината


Забелешка: Кога ракувате со мал багер за прв пат, најдобро е да го ракувате со пријател или љубовник. Растојанието помеѓу придружникот и операторот треба да се чува на 5 метри.


6F
вежбајте многу пати 


Вежбајте ги секое од овие копчиња на багерот повеќе пати додека не ги почувствувате добро.


Праксата ја открива вистината. Кога вежбате доволно често и доволно долго, ќе имате механичка свест и ќе се фокусирате на набљудување на работата на секој дел од мини багерот. Кога ќе имате самодоверба, кога ќе заврши праксата, работата на багерот ќе биде непречена. позиција, проектот официјално започна.


Ние сме професионален добавувач на мини багери. Ако имате повеќе прашања за мини багери, можете да разговарате за нив со нас во секое време.Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски