Производи
VR

Додека Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. Свесно спроведува обука на персоналот и технолошки иновации, исто така континуирано ја зајакнува надворешната комуникација и размена за да ја подобри сопствената конкурентност. Игла на бензински мотор/бетонски вибратор од јапонски тип е достапен во различен опсег на спецификации. Во иднина, Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. ќе отвори канали за воведување таленти и ќе ги подобри способностите за технолошки иновации со воведување на повеќе истакнати таленти како интелектуална поддршка, за да се постигне подобар и побрз развој.

Состојба:НовоМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
Име на брендот:ACEТип:Внатрешна
Режим на возење:Вибратор на моторотФреквенција:50 HZ
Амплитуда на вибрира:1,2 милиониДолжина на флексибилното вратило:1-12 м
Напон:БЕНЗИНТежина:22 кг
Димензии (Д*Ш*В):51*39*43смГаранција:1 година
Обезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка, бесплатни резервни делови, онлајн поддршкаСертификација:CE
Име на производ:Игла на бензински мотор/мотор со бетонски вибратор од јапонски типМотор:Хонда
Тип на мотор:4-ТАКТНИ СО ВОЗДУХНО ЛАДЕЊЕСпојка:Тип на пинови
Моќност:5,5 КСБрзина на вртење:3600 вртежи во минута
Понудени поврзани производи:Робин/ЛончинГлава на вибратор:32/38/45/50/60/35/70 mm
Бетонски вибратор:игла за вибратор за бетон


Игла на бензински мотор/мотор со бетонски вибратор од јапонски тип

 

Овие внатрешни вибратори со флексибилно вратило на бензински мотор може да се прилагодат на секој тип на примена. Главите и вратилата може лесно да се комбинираат и брзо да се заменат за да одговараат на вистинската опрема на работата.

МоделZXHZXRZXLZXRBZXD
Моторсобран со воздух, едноцилиндричен, 4-тактен, бензински/дизел мотор
тип на мотор

бензинска хонда 

GX160 5,5 КС

Петрол Робин 

EY20 5,0 КС

Бензински лифан 

5,5 КС

бензински робин 

RB20 5,0 КС

Дизел 

170F 4,0 КС

Брзина без оптоварување (вртежи во минута)3600

глава на вибратор

(dynapac/јапонски тип)mm

32.38.45.50.60.35.50.70
флексибилна цевка (m)43198
работна тежина (кг)20.5
тежина на испорака (кг)22
Големина на испорака на возачот (L*Ш*В)(cm)53*38*53
покер превозот големина
(Д*Ш*В)cm
75*75*5,5

 

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски