Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. одговара на развојниот тренд на индустријата, ги интегрира внатрешните супериорни ресурси, ја усвојува најсовремената производствена технологија и технологија на производство во индустријата и успешно создава Капацитет за бетонски вибратор за бетонски ранец со висока фреквенција на Европа ZID--230D 220V со одлични перформанси и сигурен квалитет. Добро интегрираната употреба на технологии придонесува за високоефикасниот производствен процес. Докажано е дека производот е незаменлив во полето(ите) на Бетонски вибратори. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. има за цел да стане највлијателната компанија во светот. За да ја постигнеме оваа цел, ќе инсистираме на воведување на високотехнолошки таленти и учење на меѓународна напредна технологија и ќе се стремиме да ја подобриме техничката сила и да стекнеме иницијатива во конкуренција.
ZID--230D 220V Електричен бетонски вибратор

 

Апликации

Типични употреби на бетонскиот вибратор се на мостот, пристаништето, големата брана, високите згради и градилиштата за водени тркала, каде што вибраторот се користи за да се обезбеди рамномерно истурена бетонска основа или ѕид без меурчиња. Производот најчесто се гледа во различни големи, средни или мали градежни проекти. Ја зголемува густината на бетонот, а со тоа ја подобрува цврстината на врзување. Исто така, ги елиминира пукнатините, давајќи му на бетонот висока водонепропустливост. Вибраторот е незаменлива алатка за обезбедување на квалитетот и цврстината на целата бетонска конструкција.

 

Карактеристика

Рачки дизајнирани да го заштитат периметарот од удари.

Куќиште со 5 пати поголем отпор отколку што се бара со регулатива

Три рачки околу телото на моторот и уште една рачка на задната страна за употреба со кратки преноси и исправени работи.

Филтер за пена и решетка при довод на воздух

 

 

 

 

 

 

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски