Производи
VR

Нашата тешка инвестиција во производите за истражување и развој конечно се исплатеше. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. успешно лансираше нова серија производи, имено Покер вибратори од бетонски вибратори со бензински мотор од 5,5 КС. Тој е целосно уникатен од неколку аспекти, вклучувајќи го неговиот изглед, карактеристики и апликации. Употребата на технологијата придонесува за совршено производство на ACE ASOK Machinery. Бетонски вибратори со бензински мотор со 5,5 КС Покер вибраторот е широко користен во полето(ите) на Бетонски вибратори и слично. Ние сме во трговијата повеќе од многу години и сме добро воспоставен бизнис со богато искуство и експертиза.

Применливи индустрии:Хотели, продавници за облека, продавници за градежни материјали, продавници за поправка на машини, фабрика за производство, фабрика за храна и пијалаци, фарми, ресторан, домашна употреба, малопродажба, продавница за храна, печатари, градежни работи , енергија и рударство, продавници за храна и пијалаци, рекламна компанијаЛокација на изложбен салон:Мексико, Кенија
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоИзвештај за машински тест:Обезбедено
Тип на маркетинг:Нов производ 2020 годинаГаранција за основните компоненти:1 година
Основни компоненти:МоторСостојба:Ново
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Тип:ВнатрешнаРежим на возење:бензински мотор
Фреквенција:200 HzАмплитуда на вибрира:1,15 мм
Должина на флексибилното вратило:4-8 мНапон:бензин
Тежина:20,5 кгДимензии (Д*Ш*В):53*38*53см
Гаранција:1 годинаУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасност
Обезбедена услуга по продажбата:Достапна е поддршка од трета страна во странство, видео техничка поддршка, онлајн поддршкаИме:бетонски вибратор од типот игла
Тип на флексибилно црево:32/35/38/45/50/60/70 mmТип на спојка на глава на вибратор:Dynapac/јапонски тип
Dynapac/Јапонски тип:4-8 мБрзина без оптоварување:3600 вртежи во минута
N.W/G.W:20,5/22 кгГолемина на испорака на покер:75*75*5,5см
По гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршкаЛокација на локалната услуга:Мексико, Малезија
Сертификација:CE

Бетонски вибратори со бензински мотор Покер вибратор

Овие внатрешни вибратори со флексибилно вратило на бензински мотор може да се прилагодат на секој тип на примена. главите и вратилата може лесно да се комбинираат и брзо да се заменат за да одговараат на вистинската опрема за работата

модел ZXH ZXR ZXL ZXRB ZXD
Мотор собран со воздух, едноцилиндричен, 4-тактен, бензински/дизел мотор
тип на мотор

бензин  

GX160 5,5 КС

Петрол Робин 

EY20 5,0 КС

Бензински лифан 

5,5 КС

бензински робин 

RB20 5,0 КС

Дизел 

170F 4,0 КС

Брзина без оптоварување (вртежи во минута) 3600

глава на вибратор

(dynapac/јапонски тип)mm

32.38.45.50.60.35.50.70
флексибилна цевка (m) 43198
работна тежина (кг) 20.5
тежина на испорака (кг) 22
Големина на испорака на возачот (L*Ш*В)(cm) 53*38*53
покер превозот големина
(Д*Ш*В)cm
75*75*5,5

Фотографија на производот

 

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски