Производи
VR

Користењето на технологијата придонесува за високоефикасно производство на производот. Во полето(ите) на багери, тој е високо прифатен и широко користен. Тој е дизајниран да се грижи за променливите барања и реквизити на клиентите. Внимателно се смета дека дизајнот на добавувачот CX16 во Кина, Grobhandel Mini-Hydraulikbagger Mini Bagger Preis, одговара на трендот на пазарот, што не држи чекор понапред од другите производители. Изработен е од суровини кои се тестирани од нашите инспектори за КК. Со обработка на тие материјали со подобрени технологии, осигуруваме дека производот има толку многу предности. клиенти.

Применливи индустрии:ДругоЛокација на изложбен салон:Никој
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Состојба:НовоТип на движење:Багер гасеничар
Работна тежина:1580 кгКапацитет на корпата:0,045 cbm
Максимална висина на копање:3275 ммМаксимална длабочина на копање:2150 мм
Максимален радиус на копање:3560 ммНоминална брзина:1,5 км/ч
Гаранција:1 годинаМарка на хидрауличен цилиндар:Итон
Марка на хидраулична пумпа:ИтонМарка на хидрауличен вентил:Итон
Марка на мотор:ЈАНМАРУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:ЕПА мотор
Моќност:12600Извештај за машински тест:Обезбедено
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоТип на маркетинг:Друго
Гаранција за основните компоненти:1 годинаОсновни компоненти:Мотор
Мотор:3TNV70Боја:Потребно е клиент
РОК НА ПЛАЌАЊЕ:30% ДЕПОЗИТ + 70% Т/ТКапацитет на резервоарот за гориво:16,4 л
По гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршкаЛокација на локалната услуга:Никој
Обезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка, онлајн поддршкаСертификација:CE, ISO

CX16 Кина Добавувач на големо Мини хидрауличен багер мини цена

Главна техничка спецификација
Модел CX16
Севкупни димензии   
Шарена на тркала 1290 мм
Должина на патеката 1670 мм
Расчистување од земја на горната платформа 460 мм
Радиус на вртење на опашката 740 мм
Ширина 1050 мм
Ширина на патеката 230 мм
Висина на патеката 410 мм
Должина 3290 мм
Вкупна висина 2400 мм
Оперативен опсег  
Макс. Радиус на копање на земја 3470 мм
Макс. радиус на копање 3560 мм
Макс. длабочина на копање 2150 мм
Макс. висина на копање 3275 мм
Макс.Висина на фрлање 2310 мм
Макс. вертикална длабочина на копање 1740 мм
мин. радиус на замавнување 1440 мм
Висина на плочата за булдожер 285 мм
Длабочина на плочата за булдожер 195 мм
Спецификација  
Работна тежина 1580 кг
Капацитет на корпата 0,045 м³
Форма на работен уред ровокопач Јанмар
Мотор Модел 3TNV70-SSY
Поместување 0,854 Л
Номинална моќност 10 KW 2200 r/min
Макс. вртежен момент 51,9 N.M/ 1600 r/min
Брзина Сила на копање Макс.брзина на патување 1,5 км/ч
Брзина на замавнување 11 вртежи во минута
Макс.оценетоста 30°
Сила на копање кофа 10,5 KN
Сила за копање на раката на кофата 6,5 KN
Макс. влечење 13,5 KN
Специфичен притисок на земјата 35 kgf/cm2
Материјал за песна Гума
Тип на уред за затегнување на патеката Цилиндар за масло со путер
Хидрауличен и течен капацитет Тип на пумпа Пумпа за менувач (тип на Италија)
Работен притисок 16 Mpa
Проток 25,2 л/мин
Капацитет на резервоарот за хидраулично масло 15,3 л
Капацитет на резервоарот за гориво на моторот 2,8 л
Капацитет на резервоарот за гориво 16,4 Л

 

CX16 China Supplier Grobhandel Mini-Hydraulikbagger Mini Bagger PreisCX16 China Supplier Grobhandel Mini-Hydraulikbagger Mini Bagger PreisCX16 China Supplier Grobhandel Mini-Hydraulikbagger Mini Bagger Preis

Информации за компанијата

 

Поврзани производи

CX16 China Supplier Grobhandel Mini-Hydraulikbagger Mini Bagger PreisCX16 China Supplier Grobhandel Mini-Hydraulikbagger Mini Bagger PreisCX16 China Supplier Grobhandel Mini-Hydraulikbagger Mini Bagger Preis

CX16 China Supplier Grobhandel Mini-Hydraulikbagger Mini Bagger PreisCX16 China Supplier Grobhandel Mini-Hydraulikbagger Mini Bagger PreisCX16 China Supplier Grobhandel Mini-Hydraulikbagger Mini Bagger Preis

CX16 China Supplier Grobhandel Mini-Hydraulikbagger Mini Bagger PreisCX16 China Supplier Grobhandel Mini-Hydraulikbagger Mini Bagger PreisCX16 China Supplier Grobhandel Mini-Hydraulikbagger Mini Bagger Preis 

Најчесто поставувани прашања

П1: Дали сте производител?
О: Да, ние сме фабрика, но не само фабрика, бидејќи имаме тим за продажба, сопствени дизајнери, сопствен изложбен салон,

може да им помогне на купувачите да одлучат кои производи се нивниот најдобар избор и на целото ваше барање ќе биде одговорено во рок од 24 часа.

П2: Како можам да добијам примерок за да го проверам вашиот квалитет?
О: По потврдата на цената, можете да барате примероци да го проверат нашиот квалитет. Ние ќе наплатиме за цената на примерокот,

но цената на примерокот ќе биде вратена по потврда на нарачката за количина.

П3: Колку долго за времето за испорака?
А. Примерокот ќе биде подготвен за испорака за 3~10 дена. Количината нарачка ќе биде подготвена за испорака за 20~45 дена.

П4: Дали можете да направите OEM услуга?
О: Да, можеме да го направиме тоа. Но, треба да ни го дадете вашето писмо за овластување.

П5: Може ли да купам друга фабрика'производи директно од вас?
О: Да, се разбира. Веќе има многу клиенти кои соработуваат со нас на овој начин. Имаме повеќе од 12 години во бизнисот со големо знаење

на технологијата и пазарот. Нашата добра репутација во Кина ја додели Груп како нејзин избран деловен партнер.

П6: Кој е удобен начин за плаќање?
О: Трговско осигурување, L/C, T/T, Western Union и Escrow се прифатени, а ако имате подобра идеја, слободно споделете со нас.

CX16 China Supplier Grobhandel Mini-Hydraulikbagger Mini Bagger Preis 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски