Производи
VR

0,025m3 Капацитет на корпата 1000kg мини багер CX1T,1.2T,1.6T,2.0T Компаниите трошат толку многу време смислувајќи различни производи за да ги достигнат различните потреби на потрошувачите. Мини багер CX1T,1.2T,1.6T,2.0T од 0,025m3 Капацитет на корпа од 1000kg може да им донесе поголема вредност на клиентите и да им помогне на клиентите да стекнат цврста основа во сложената пазарна средина. Како негова основна конкурентност ги сметаме карактеристиките на производот од мини багер CX1T,1.2T,1.6T,2.0T од 0,025m3 Капацитет на корпа од 1000kg. Усвојувајќи висококвалитетни суровини купени од сигурни добавувачи, машините Ace Asok имаат загарантиран квалитет и предности на 各 种 道路 施工 机械 , 如 混凝土 搅拌机 、 混凝土振捣器 平板 压实机 、 夯实机 和 电动. Покрај тоа, има изглед дизајниран од нашите креативни дизајнери, што го прави многу атрактивен по својот изглед.

Применливи индустрии:Продавници за градежен материјал, продавници за поправка на машини, производствен погон, фарми, домашна употреба, градежни работиЛокација на изложбен салон:Египет, Канада, Турција, САД, Германија
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Состојба:НовоТип на движење:Багер гасеничар
Работна тежина:1,0 ТКапацитет на корпата:0,025м3
Максимална висина на копање:1850 ммМаксимална длабочина на копање:1650 година
Максимален радиус на копање:2850Номинална брзина:1,5 км/ч
Гаранција:1 годинаМарка на хидрауличен цилиндар:Итон
Марка на хидраулична пумпа:ИтонМарка на хидрауличен вентил:Итон
Марка на мотор:КАМАУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Увезен мотор
Моќност:8600Извештај за машински тест:Обезбедено
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоТип на маркетинг:Нов производ 2020 година
Гаранција за основните компоненти:1 годинаОсновни компоненти:Мотор
Клучни зборови:Мал багер гасеничарИме на производ:Мини багер
Тип:CX1.0T/1.2T/1.6TМотор:КАМА мотор
По гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршкаЛокација на локална услуга:Египет, Германија, Перу, Мексико
Обезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка, онлајн поддршка, бесплатни резервни деловиСертификација:CE

0,025m3 Капацитет на корпа 1000kg мини багер

 

Мини багерот е само 920 кг, наменет за мали работи, мали проекти, во градина, обработливо земјиште, општински работи, растителна стаклена градина, копање ров It е со мал мотор, едноставен дизајн, лесен за одржување.  

 

Технички податоци:

 

Модел  CX10T
Димензии Спецификација
Шарена на тркала 910 мм
Должина на патеката 1230 мм
Расчистување од земја на горната платформа  380 мм
Радиус на вртење на опашката  784 мм
Ширина 896 мм
Ширина на патеката 130 мм
Висина на патеката 320 мм
Должина 2770 мм
Висина 1490 мм
Оперативен опсег Спецификација
Работни опсези 2850 мм
Максимален радиус на копање 1650 мм
Максимална длабочина на копање 2610 мм
Максимална висина на копање 1850 мм
Максимална вертикална длабочина на копање 1375 мм
Минимален радиус на замавнување 1330 мм
Висина на плочата за булдожер 345 мм
Длабочина на плочата со булдожер 255 мм
Мотор Спецификација
Тип на мотор воздушно ладење, 

KM192FS

Моќност на моторот 8,6 KW
Капацитет на корпата 0,025 м³

 

 

Детали:

 

 

 

 

 

 

П1: Дали сте производител?
О: Да, ние сме фабрика, но не само фабрика, бидејќи имаме тим за продажба, сопствени дизајнери, сопствен изложбен салон, може да им помогне на купувачите да одлучат кои производи се нивниот најдобар избор и на целото ваше барање ќе биде одговорено во рок од 24 часа.

П2: Како можам да добијам примерок за да го проверам вашиот квалитет?
О: По потврдата на цената, можете да барате примероци да го проверат нашиот квалитет. Ние ќе наплатиме за цената на примерокот, но цената на примерокот ќе биде вратена по потврда на нарачката за количина.

П3: Колку долго за времето за испорака?
А. Примерокот ќе биде подготвен за испорака за 3~10 дена. Количината нарачка ќе биде подготвена за испорака за 20~45 дена.

П4: Дали можете да направите OEM услуга?
О: Да, можеме да го направиме тоа. Но, треба да ни го дадете вашето писмо за овластување.

П5: Може ли да купам производи од друга фабрика директно од вас?
О: Да, се разбира. Веќе има многу клиенти кои соработуваат со нас на овој начин. Имаме повеќе од 12 години во бизнисот со големо знаење на технологијата и пазарот. Нашата добра репутација во Кина беше доделена од Групацијата како нејзин избортед деловен партнер.

П6: Кој е удобен начин за плаќање?
О: Трговско осигурување, L/C, T/T, Western Union и Escrow се прифатени, а ако имате подобра идеја, слободно споделете со нас.

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски