Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. по долгорочно истражување на пазарот, создадовме сосема нов производ кој се разликува од неговите врсници. Добриот квалитет на искористената бетонска машина за моќна мистрија CE сертификатот е супериорен во однос на другите слични производи во однос на изгледот, перформансите и методите на работа и е едногласно препознаен од клиентите на пазарот, а повратните информации на пазарот се добри. Нашата експертиза и технологии овозможуваат решенија прилагодени за секој клиент.

Применливи индустрии:Продавници за градежен материјал, Машински поправкиЛокација на изложбен салон:Турција, Франција, Германија, Перу, Саудиска Арабија, Мексико
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоИзвештај за машински тест:Обезбедено
Тип на маркетинг:Нов производ 2020 годинаГаранција за основните компоненти:1 година
Основни компоненти:МоторСостојба:Ново
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Извор на енергија:БензинМоќност:5,0 КС
Тежина:104Димензии (Д*Ш*В):102x102x75
Гаранција:1 година, 1 годинаУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасност
Обезбедена услуга по продажбата:Достапен е прекуокеански сервисен центарИме на производ:Бетонска моќна мистрија
Боја:Побарувачката на клиентитеТип:Полирање на подови
Марка на мотор:АвангардаРезервоарот за гориво:15,5 (4,03) литри (гал)
Тип на бетонска кошула:Вибрирачки бетонски ферманГолемина на пакување:106*106*80 см (42*42*32 инчи)
По гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршкаЛокација на локалната услуга:Канада, Турција, Франција, Германија, Перу, Мексико
Сертификација:CE

Моќна мистрија 
Независен ротирачки замаец, што овозможува работа во тесни агли.
Преклопен hndleeasy за транспорт и складирање.
Куката за подигање е достапна како стандардна.
Премногу изградениот менувач обезбедува долг работен век.
Дизајн со голема тежина за да му обезбеди на операторот удобна и лесна контрола.
Центрифугалниот безбедносен прекинувач, го исклучува моторот во случај операторот да ја изгуби контролата.
Контролата на завртките обезбедува прецизно прилагодување на сечилото.
Контролата на гас е достапна како опционална.

Модел HMRE100 HMRE60 HMR60
Брзина на вртење (r.p.m) 60-135 60-135 60-135
Количина сечила  4 4 4
Количина сечила 100 60 60
Дијаметар на патеката (cm) Електричен мотор Електричен мотор бензински мотор 
Мотор 3.0КС/220В 4.0КС/380В 3,0КС/220В 4,0КС/380В 5,0 КС-5,5 КС-6,5 КС
Моќност на моторот (w/hp) 68 68 68
Нето тежина (кг) 78 78 78
Бруто тежина (кг) 67x67x75 67x67x75 67x67x75
Големина на пакување (cm) Плоча со картон  Плоча со картон  Плоча со картон

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски