Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. ќе дојде кај вас со посебно внимание и можете лесно да ги контактирате за какви било информации што можеби ќе ви бидат потребни за производот. За да се задоволат различните потреби на клиентите, ние поддржуваме приспособен електричен мини багер со гасеници со меѓународни стандардни Hitachi. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. придржувајте се до корпоративниот дух на „прагматизам и иновација“ и имајте за цел да создадете придобивки за нашите засегнати страни. Водени од жестоката конкуренција на пазарот, Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. цврсто веруваме дека мора да се фокусираме на истражување и развој и да развиеме нови технологии за да се прилагодиме на трендовите на пазарот.

Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Состојба:НовоТип на движење:Багер гасеничар
Работна тежина:1000 кгКапацитет на корпата:0,025м3
Максимална висина на копање:1850 ммМаксимална длабочина на копање:2610 мм
Максимален радиус на копање:1650 ммНоминална брзина:/
Гаранција:1 годинаОбезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка, онлајн поддршка, бесплатни резервни делови, Не е обезбедена услуга во странство
Сертификација:CEИме на производ:Hitachi Меѓународен стандард електричен мини багер гасеничар
Модел:CX10TНоминална моќност:8,6 kw
Висина:1490 ммДолжина на патеката:1230 мм
Ширина на патеката:130 ммРаботни опсези:2850 мм
Шара на тркала:910 ммДодатоци:голема кофа, мала кофа, грабеж за дрво, шнекер, гребло за трева

Hitachi Меѓународен стандард електричен мини багер гасеничар

 

Мини багерот е само 920 кг, наменет за мали работи, мали проекти, во градина, обработливо земјиште, општински работи, растителна стаклена градина, копање ров It е со мал мотор, едноставен дизајн, лесен за одржување.  

 

Модел CX10T
ДимензииСпецификација
Шарена на тркала910 мм
Должина на патеката1230 мм
Расчистување од земја на горната платформа 380 мм
Радиус на вртење на опашката 784 мм
Ширина896 мм
Ширина на патеката130 мм
Висина на патеката320 мм
Должина2770 мм
Висина1490 мм
Оперативен опсегСпецификација
Работни опсези2850 мм
Максимален радиус на копање1650 мм
Максимална длабочина на копање2610 мм
Максимална висина на копање1850 мм
Максимална вертикална длабочина на копање1375 мм
Минимален радиус на замавнување1330 мм
Висина на плочата за булдожер345 мм
Длабочина на плочата со булдожер255 мм
МоторСпецификација
Тип на моторвоздушно ладење, 

KM192FS

Моќност на моторот8,6 KW
Капацитет на корпата0,025 м³

 

П1: Дали сте производител?
О: Да, ние сме фабрика, но не само фабрика, бидејќи имаме тим за продажба, сопствени дизајнери, сопствен изложбен салон, може да им помогне на купувачите да одлучат кои производи се нивниот најдобар избор и на целото ваше барање ќе биде одговорено во рок од 24 часа.

П2: Како можам да добијам примерок за да го проверам вашиот квалитет?
О: По потврдата на цената, можете да барате примероци да го проверат нашиот квалитет. Ние ќе наплатиме за цената на примерокот, но цената на примерокот ќе биде вратена по потврда на нарачката за количина.

П3: Колку долго за времето за испорака?
А. Примерокот ќе биде подготвен за испорака за 3~10 дена. Количината нарачка ќе биде подготвена за испорака за 20~45 дена.

П4: Дали можете да направите OEM услуга?
О: Да, можеме да го направиме тоа. Но, треба да ни го дадете вашето писмо за овластување.

П5: Може ли да купам производи од друга фабрика директно од вас?
О: Да, се разбира. Веќе има многу клиенти кои соработуваат со нас на овој начин. Имаме повеќе од 12 години во бизнисот со големо знаење на технологијата и пазарот. Нашата добра репутација во Кина беше доделена од Групацијата како нејзин избортед деловен партнер.

П6: Кој е удобен начин за плаќање?
О: Трговско осигурување, L/C, T/T, Western Union и Escrow се прифатени, а ако имате подобра идеја, слободно споделете со нас.

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски