Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. има голем број елитни тимови во менаџмент, дизајн, истражување и развој и производство. Технолошките иновации се камен-темелник на квалитетот на производот. Производителот Handy Portable Electric Beton Poker Vibrator with Shaft не е произведен само за да го привлече вниманието на луѓето, туку и да им донесе удобност и придобивки. Дизајниран од креативни дизајнери, 各种小型道路施工机械,如混凝土搅拌机、混凝土振捣器、平机械,如混凝土搅拌机、混凝土振捣器、平板机压. Покрај тоа, одлично се карактеризира благодарение на усвоените висококвалитетни суровини и врвните технологии.

Применливи индустрии:Хотели, машини за поправка, фарми, градежни работиЛокација на изложбен салон:Никој
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоИзвештај за машински тест:Не е достапно
Тип на маркетинг:Обичен производГаранција за основните компоненти:1 година
Основни компоненти:МоторСостојба:Ново
Место на потекло:КинаИме на брендот:ACE
Тип:ВнатрешнаРежим на возење:Електричен вибратор
Фреквенција:380Амплитуда на вибрира:1.15
Должина на флексибилното вратило:1-2 МНапон:220 V
Тежина:3,2 кгДимензии (Д*Ш*В):57*46*28
Гаранција:1 годинаУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасност
По гарантен сервис:Онлајн поддршкаротациона брзина (вртежи во минута):1100-1300 г
дијаметар на главата на бираторот (мм):35должина на главата на вибраторот (мм):1--3
струја:50Боја:Барање на клиентите
Тип на спојка:Тип Јапонија

Производител Практичен пренослив електричен бетонски покер вибратор со вратило

ZID-35 -1 бетонски молив вибратори бетонска вибрирачка машина

 

Компанијата секогаш се стреми кон опстанок со квалитетот, инсистира на иновации за развој, формира центар за истражување и развој на технолошки производи, има голем број висококвалификувани професионалци, како што се научно истражување и развој и независни иновации. Постигнаа одлични резултати, според барањата на различни клиенти, имаме можност да ги прилагодиме за поддршка на произведувачите обезбедуваат мотор.

 

Овој компактен, рачен бетонски вибратор на електричен погон е навистина пренослив ракување со еден човек. идеален е за мостови, пропусти и други"тешко достапни"'далечинско бетонско градилиште. исто така е идеален како вибратор за итни случаи на подготвеност во случај на прекин на електричната енергија на работното место.

 

 Ве молиме кликнете овде>>>контактирајте не за повеќе фабрички цени, испорака и попусти

 

модел ЗИД-35 ЗИД-35-1
Напон (V) 220 220
Тековна (A) 50 50
Моќност (W) 800 W 1300 W
Брзина на вртење (вртежи во минута) 5600 вртежи во минута 1100-1300 вртежи во минута
Дија.на вибратор 
глава (мм)
25/35 35/45
должина на вибраторот 
вратило (мм)
1-3 1-3
фреквенција на вибрации (hz) 380 380

 

 Manufacturer Handy Portable Electric Concrete Poker Vibrator with Shaft 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски