Производи
VR

По долгорочно истражување и напорна работа, Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. лансираа високобрзинска машина со моторни вибратори за бетонски патишта што ја водат индустријата. Талентите и технологијата се незаменливи потпорни фактори за машината со моторни вибратори за бетонски патишта со голема брзина која треба да биде широко пофалена. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. отсекогаш го застапувале бизнис концептот насочен кон клиентите, со цел да им обезбеди на клиентите специјализирани, стандардизирани и разновидни услуги. Се фокусираме на развојот на технологијата и се надеваме дека ќе направиме некои иновации поткрепени со силна техничка сила.

Применливи индустрии:Градежни работиЛокација на изложбен салон:Канада, Турција, Германија
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоИзвештај за машински тест:Обезбедено
Тип на маркетинг:Нов производ 2021 годинаГаранција за основните компоненти:1 година
Основни компоненти:МоторСостојба:Ново
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Тип:ВнатрешнаРежим на возење:Електричен вибратор
Фреквенција:18000 r/minДолжина на флексибилното вратило:1-12 м
Напон:220 VТежина:6,2 кг
Димензии (Д*Ш*В):48*48*25 см/2 парчињаГаранција:1 година
УНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасностОбезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка
модел:ЗИД-200НБрзина:18000 r/min
Сертификација:CE

Пренослив внатрешен бетонски вибратор со добар квалитет со голема брзина

Вибраторот со мала тежина тежи само околу 6 килограми, лесен за работа. И многу популарен на денешниот пазар, како што се Јужна Америка, Бразил, Чиле и така натаму.

 

 

High speed concrete road vibrator motor machine

High speed concrete road vibrator motor machine

 

High speed concrete road vibrator motor machine

 

модел  ЗИД-200С
моќ  2000 W
Напон 220 V
ротациона брзина 18000 r/min
големина на пакување (cm) 48*48*25/2 парчиња
тежина (кг) 6,2 кг

 

High speed concrete road vibrator motor machineHigh speed concrete road vibrator motor machine

High speed concrete road vibrator motor machine

High speed concrete road vibrator motor machine

High speed concrete road vibrator motor machine

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски