Производи
VR

По долгогодишно макотрпно истражување, техничарите на Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. успешно развија рачен електричен пренослив бетонски вибратор со градежно инженерство. Рачниот електричен пренослив бетонски вибратор со градежно инженерство обезбедува не само одличен квалитет, туку и многу поволна цена. Следејќи ги научните и напредните стандарди за производство, успешно го направивме Рачниот пренослив бетонски вибратор со градежно инженерство одлични во неговите перформанси. Преку повеќекратни тестови, 各种小型道路施工机械,如混凝土搅拌机、混凝土振捣器、平机土搅拌期搅拌机、混凝土振捣器、平机器、平机土搅拌机、混凝土振捣器、平机板. Пред неговото лансирање, тој има положено сертификати од неколку меѓународни и национални власти.

Применливи индустрии:Хотели, продавници за облека, производствени погони, фарми, малопродажба, градежни работиЛокација на изложбен салон:Египет, Канада, Турција, САД, Франција, Бразил, Перу, Саудиска Арабија, Пакистан, Мексико, ОАЕ, Киргистан
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоИзвештај за машински тест:Обезбедено
Тип на маркетинг:Нов производ 2020 годинаГаранција за основните компоненти:1 година
Основни компоненти:МоторСостојба:Ново
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Тип:ВнатрешнаРежим на возење:Електричен вибратор
Фреквенција:184 HzАмплитуда на вибрира:1,13 мм
Должина на флексибилното вратило:1-2 МНапон:220 V
Тежина:2,365 кгДимензии (Д*Ш*В):45*35*33см
Гаранција:1 годинаУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Момент на високо оптоварување
Клучен збор:електричен бетонски вибраторИме на производ:електричен бетонски вибратор
Пакување:Картонска кутијатежина (кг):2,3 кг
По гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршкаЛокација на локалната услуга:Египет, Канада, Турција, САД, Франција, Германија, Филипини, Бразил, Перу, Саудиска Арабија, Пакистан, Мексико, Јапонија, Малезија, Кенија
Обезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка, онлајн поддршкаСертификација:CE

Рачно вметнување концертна осовина за вибратор со црево од 1-3 m за пренослив бетонски вибратор

 

Во нашата компанија има различни димензии на вибраторско вратило како ZX-25/28/32/35/38/45/50/60/70, различни должини речиси од 1 до 12 m за избор на различни типови бетонски вибриторски вратило според барањата на проектот. Цревото е обработено со специјална заштита против абразија за да се зголеми неговата цврстина и да се направи поотпорно на абење и кинење. Покерите со висока фреквенција имаат потреба од повеќе димензиониран внатрешен мотор за да одговараат.

 

Ви благодариме за вашето внимание на нашите производи.

 

Модел ЗИД-25 ЗИД-25-1С ЗИД-35 ЗИД-35-1С
Vlotage (V) 220 110 220 110
Тековна (A) 50 60 50 60
Моќност (W) 750 750 800 800
Брзина на вртење (вртежи во минута) 5600 5600 5600

 5600

Дија.на глава на вибраторот (мм) 25 25 35 35
Должина на оската на вибраторот (m) 1-2 1-2 1-2 1-2
Фреквенција на вибрации (hz) 183 183 183 183

 

 

 

 

 

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски