Производи
VR

Што се однесува до развојот на индустријата, Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. е поттикната да развива нови производи за да не одржува конкурентни. Во Ningbo Ace Machinery Co., Ltd., задоволството на клиентите и професионалната услуга, како и конкурентните цени се многу важни за нас, среќен клиент е она што се стремиме да го постигнеме. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. отсекогаш инсистирал на победа по „квалитет“ и добил широко признание и пофалби од многу компании со висококвалитетни услуги.

Применливи индустрии:Хотели, продавници за облека, продавници за градежен материјал, продавници за поправка на машини, производствен погон, фарми, домашна употребаЛокација на изложбен салон:Канада, Турција, Обединетото Кралство, Франција, Германија, Филипини, Бразил, Перу, Саудиска Арабија, Пакистан, Мексико, Мароко, Чиле
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоИзвештај за машински тест:Обезбедено
Тип на маркетинг:Нов производ 2020 годинаГаранција за основните компоненти:1 година
Основни компоненти:МоторСостојба:Ново
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Извор на енергија:БензинМоќност:5,5 КС
Напон:бензинТежина:78 кг
Димензии (Д*Ш*В):670*670*740ммГаранција:1 година, една година
УНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасностОбезбедена услуга по продажбата:Достапна е поддршка од трета страна во странство, видео техничка поддршка, онлајн поддршка
ротациона брзина:60-135Количина сечила:4
патека Дија:60 смнето маса:68 кг
бруто тежина:78 кгПо гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршка
Локација на локалната услуга:Канада, Турција, САД, Италија, Франција, Германија, Филипини, Бразил, Перу, Саудиска Арабија, Пакистан, Мексико, РусијаСертификација:CE

HMR-60 Бензински мотор Моќна мистрија Бетон 

ACE Walk Behind Power Mistriel му овозможува на професионалниот финиш да постигне поголема продуктивност. Ние носиме широк опсег на одење зад електричните мистрија со работен дијаметар од 600 mm до 1200 mm. за пловечки и големи брзини, потребна е завршна обработка. При изборот на прошетка зад електрична мистрија, мора да земете во предвид колкава површина се обидувате да ја покриете, типот на бетонска мешавина, временските услови и дали има какви било пречки и тесни врати.

 

 

Модел HMR-60
Модел на мотор GX160 LONXIN GF200 РОБИН EY20
Тип на мотор 4-тактен 25°Едноцилиндричен со воздушно ладење
Моќ 5,5 КС 6,5 КС 5,0 КС
Работна брзина 70-130 вртежи во минута
Дијаметар на тава 60 см
Работна ширина 60 см
Големина на сечилото 23 * 15 см
Тип на облога Автоматска центрифугална спојка
N.W/ Г.В 68 килограми /78 килограми
Големина на пакување 67* 67 * 75 см 67* 67 * 75 см

67* 67 * 80 см

 

 

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски