Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. инвестираше многу во развој на производи и доби позитивни резултати. Обработено со елабориран занает, живописна е појавата на CE сертификат 220v 1,4kw робин моторен бетонски вибратор цена со мотор. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. се полни со страст за она што го правиме сега. Негувана од корпоративната култура на единство и интегритет, секој вработен е оптимист и постојано бара повеќе и подобри методи за производство на производите. Нашата визија е да создадеме придобивки за нашите партнери и клиенти.

Применливи индустрии:Хотели, продавници за градежен материјал, продавници за поправка на машини, производствен погон, фармиЛокација на изложбен салон:Канада, Турција, Обединетото Кралство, САД, Франција, Германија, Филипини, Перу, Саудиска Арабија, Мексико
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоИзвештај за машински тест:Обезбедено
Тип на маркетинг:Нов производ 2020 годинаГаранција за основните компоненти:1 година
Основни компоненти:МоторСостојба:Ново
Место на потекло:КинаИме на брендот:Цена на бетонски вибратор KZW
Тип:ВнатрешнаРежим на возење:Електричен вибратор
Фреквенција:200Амплитуда на вибрира:1.35
Должина на флексибилното вратило:2-8 метриНапон:220 V
Тежина:15,6 кгДимензии (Д*Ш*В):38 * 22 * ​​32,5
Гаранција:1 годинаУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасност
Обезбедена услуга по продажбата:Достапна е поддршка од трета страна во странство, видео техничка поддршка, онлајн поддршкаМоќност (kw):1.4
По гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршкаЛокација на локалната услуга:Канада, Турција, Обединетото Кралство, САД, Италија, Франција, Германија, Филипини, Перу, Саудиска Арабија, Пакистан, Мексико, Тајланд
Сертификација:CE

Цена на CE сертификат 220v 1.4kw робин бетонски вибратор со мотор со мотор

Електричен цементен вибратор, погонско флексибилно црево и глава на вибраторот. Се користи за вибрирање на бетон. Тие го отстрануваат воздухот од влажната мешавина на бетон со вибрирање на влажниот бетон и ослободување на воздухот заробен во смесата пред да се стегне. Тие често извезуваат во РУСИЈА, УКРАИНА, КАЗАКСТАН...... и др

Цена на CE сертификат 220v 1.4kw робин бетонски вибратор со мотор со мотор

Русија Бетонски покер вибратор
СТАВКА Глава на вибратор Црево за вибратор
Модел ZX-51 3,0 метри 4,5 метри 6 метри
Дијаметар (мм) 51      
Должина (мм) 440      
Вибрирачка фреквенција (hz) 200      
Ампитуда на вибрира (мм) 1.2      
Дијаметар на флексибилно црево   36 36  
Дијаметар на флексибилно вратило   14 14  
Тежина 4.18 8 11.5  
Големина на пакување 46*29*12 60*60*4,5 65*60*4,5 75*60*4,5
(10 парчиња)      
 
СТАВКА Бетон  покер вибратор
Модел VN-10 VN-14 VN-16 VNS-10 VNS-14 VNS-12
Моќност (kw) 1 1.4 1.6 1 1.4 2.2
Напон (v) 42 42 42*24*16 220 220 220
Фреквенција (hz) 50 50 50 50 50 50
Тековна (A) 16 24 26 7.02 7.02 9.5
Работно искочен 3000 3000 3000 3000 3000 3000
Големина на пакување 38 * 22 * ​​32,5 38 * 22 * ​​32,5 38 * 22 * ​​32,5 38 * 22 * ​​32,5 38 * 22 * ​​32,5 43 * 22 * ​​32,5
Нето тежина (кг) 12 12.3 13.9 14 15.6 18.5

Русија жешко продаваСЕ  Сертификат 220v 1.4kw робин моторен бетонски вибратор цена со мотор

надворешен бетонски вибратор

бавен вибратор мотор

електричен бетонски вибратор мотор

Бетонски вибратор Русија Серии: 

спецификации:

Русија бетонски вибратор, длабок вибратор

Фреквенција: 42V,220V

Моќност: 1,0 kw, 1,4 kw, 1,6 kw

Црево: 3.0m,4.5m,6.0m

Глава: 51 mm, 76 mm

 

CE сертификат Сертификат 220v 1.4kw робин мотор бетон вибратор цена со мотор 

 

пакетот CE сертификат 220v 1.4kw електричен бетонски вибратор цена со мотор 

 

 

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски