Производи
VR

Горди сме што нудиме конзистентен квалитетен производ и доверлива услуга долги години. По долгогодишно посебно истражување и развој, развиените производи успешно го пробиваат тесното грло на болните точки. Во процесот на континуирани претприемачки иновации, Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. секогаш придржувајте се до деловната филозофија „квалитетот е на прво место“. Ќе ги сфатиме можностите на времето и секогаш ќе бидеме во чекор со трендовите во индустријата. Веруваме дека еден ден ќе станеме едно од водечките претпријатија на глобалниот пазар.

Применливи индустрии:Продавници за конфекција, Продавници за градежен материјал, Продавници за поправка на машини, производствен погон, фарми, домашна употреба, градежни работиЛокација на изложбен салон:Египет, Канада, Турција, Обединетото Кралство, Италија, Франција, Германија, Филипини, Бразил, Перу, Пакистан, Мексико, Кенија, ОАЕ, Алжир, Јужна Африка
Состојба:НовоМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
Име на брендот:ACEМоќност на моторот:550 W
Моќност на мешање:550 WКапацитет за полнење:105 л
Капацитет за враќање:85 лБрзина на барабанот за мешање:24-29r/min
Режим на снабдување со вода:Рачна работаПериод на работен циклус:2-5 мин
Начин на испуштање:АвтоматскиДимензија на преглед:730*580*430мм
Гаранција:1 годинаУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасност
Продуктивност:2 M³/HИзвештај за машински тест:Обезбедено
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоТип на маркетинг:Нов производ 2020 година
Гаранција за основните компоненти:1 годинаОсновни компоненти:Мотор
Брзина на моторот:2880 R/MINКапацитет на барабанот:130 л
Отворање на барабанот:370 ммГолемина на тркала:8"
начин на пакување:цртанПо гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршка
Локација на локалната услуга:Египет, Канада, Турција, Обединетото Кралство, САД, Италија, Франција, Германија, Бразил, Перу, Пакистан, Мексико, Јапонија, КенијаОбезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка, онлајн поддршка

130L Мини бетонски мешалка со електричен мотор 

=================================================== ======================================

ACE електричен бетонски цемент миксер Малтер за мешање на семиња од штуко Пренослива машина за бару 

Тешка цементна мешалка идеална за бетон, штуко и малтер. Совршена машина за инокулација на семиња и мешање на храна. Целосно челична конструкција со големи тркала за лесно ракување. Овој агрегат може да измеша до 270 LBS цемент со тежок МОТОР 4/5 КОНСКИ

 

 

 

 

                                     

 

 

Главни технички спецификации                                        

 

Точка број Капацитет на барабанот Моќност на моторот  G.W/N.W Димензија Кол/20' Кол/40'
ACE-PCM130 125L/130L 550 W 51 кг/56 кг 835*690*390мм 110 парчиња 270 парчиња

 

Нашата фабрика

 

 

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски