Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. е популарна компанија позната по обезбедување на градежна опрема на клиентите. Талентите и технологијата се незаменливи фактори за поддршка за фабриката за преносни мини рачни електрични вибратори за бетон да биде широко пофалена. Од основањето, Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. отсекогаш биле во строга согласност со меѓународните стандарди и високите етички стандарди, нудејќи им на клиентите високо доверливи производи. Отсекогаш го следевме деловниот принцип на „чесност“.& интегритет“, што гарантира дека на секој клиент му се доставуваат најкредибилните услуги.

Применливи индустрии:Хотели, продавници за облека, производствени погони, фарми, малопродажба, градежни работиЛокација на изложбен салон:Франција, Мексико
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоИзвештај за машински тест:Обезбедено
Тип на маркетинг:Обичен производГаранција за основните компоненти:1 година
Основни компоненти:Мотор, опремаСостојба:Ново
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Тип:ВнатрешнаРежим на возење:Електричен вибратор
Фреквенција:184 HzАмплитуда на вибрира:1,13 мм
Должина на флексибилното вратило:1-2 МНапон:220 V
Тежина:2,365 кгДимензии (Д*Ш*В):45*35*33см
Гаранција:1 годинаУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Долг животен век
Име на производ:Рачен бетонски вибраторУслуга по продажбата:Видео техничка поддршка
Клучен збор:електричен бетонски вибраторПакување:Картонска кутија
Апликација:CEБоја:Дизајниран


Фабрика за преносни мини рачни бензински вибратори

Portable Mini Hand-Held Electric Concrete Vibrator Factory

 

Во нашата компанија има различни димензии на вибраторско вратило како ZX-25/28/32/35/38/45/50/60/70, различни должини речиси од 1 до 12 m за избор на различни типови бетонски вибриторски вратило според барањата на проектот. Цревото е обработено со специјална заштита против абразија за да се зголеми неговата цврстина и да се направи поотпорно на абење и кинење. Покерите со висока фреквенција имаат потреба од повеќе димензиониран внатрешен мотор за да одговараат.

  

Portable Mini Hand-Held Electric Concrete Vibrator Factory

 

 

 

 

 

Portable Mini Hand-Held Electric Concrete Vibrator Factory


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски