Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. произведува, извезува и снабдува со одличен квалитет Бесплатни резервни делови 12m воздушна работна платформа/подвижна ножичка лифт/ маса за подигнување. Технологијата значително ги подобрува перформансите на производот и го забрзува процесот на производство. Има значително проширен опсег на апликации и е популарна во полето(ите) на маси за подигнување. Нашата цел е да ги надминеме очекувањата за квалитет на нашите клиенти. Оваа посветеност започнува со раководството на највисоко ниво и се протега низ целото претпријатие. Ова може да се постигне преку иновации, техничка извонредност и постојано подобрување. На овој начин, Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. цврсто веруваме дека ќе ги задоволиме растечките потреби на секој клиент.

Состојба:НовоПрименливи индустрии:Хотели, продавници за градежен материјал, фабрика за производство, фарми, домашна употреба, малопродажба, градежни работи
Локација на изложбен салон:НикојМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
Име на брендот:ACEМеханизам за подигнување:Лифт со ножици
Погон на подигнување / активирање:ХидрауличниМоќност:2,2 KW, 2,2 kw
мин. Висина на кревање:3 МГолемина на маса:3065*1600мм
Севкупни димензии:3350*1910*2100MMТежина:3900 кг
Гаранција:1 годинаПо гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршка
Локација на локална услуга:Египет, Канада, Турција, Обединетото Кралство, САД, Италија, Франција, Германија, Виетнам, Филипини, Бразил, Перу, Саудиска Арабија, Индонезија, Пакистан, Индија, Мексико, Русија, Шпанија, Тајланд, Јапонија, Малезија, Австралија, Кенија, Аргентина, Јужна Кореја, Чиле, Колумбија, Алжир, Шри Ланка, Романија, Јужна Африка, Казахстан, Украина, Киргистан, Узбекистан, ТаџикистанОбезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка
Сертификација:CE, ISO9000Име на производ:Хидраулично подигање на платформата
Клучни зборови:Мобилна платформа за подигање со ножициМатеријал:Челична конструкција со висока должност

500 кг кревач со ножици Електричен кревач со ножици 12 метри маса со платформа за кревање ножици за кранови

 

Главно се користи за подигнување на работниците на високо место за поправки, одржување, чистење или инсталација и така натаму. Можете лесно да го преместите во вистинската работна површина. Мобилниот лифт со ножици може да биде опремен и со батерија.

Со батеријата, не треба да поврзувате наизменична струја, и можете да дозволите мобилниот ножички да се подигне на некои работни места без струја. било каква цврстина.

 

>>>Контрола на подигање со ножици 

1.Рачна контрола и електрична контрола

2. Електрична контрола: Постојат системи за контрола на влечење (опционално). Едното е рачно копче, кое може да се постави во која било положба на шината на масата за практичноста на работењето. копче за итно стопирање за спречување на каква било несреќа.

3. Електрична енергија или дизел: локална енергија достапна на работните места (220V,380V,440V)дизел мотори и генератори.

4.Може да биде опремен со рачен хидрауличен уред, така што кога нема напојување при прилики или напојувањето се гаси, лифтот сè уште може да работи нормално.

 

>>>Безбедност на подигање со ножици 

1.Во посебни околности, подигачот со ножици може да опреми електрична опрема отпорна на експлозија.

2. Платформата е опремена со антилизгачка плоча за да се спречи лизгање, доволно е безбедно кога работниците се на платформата.

3. Лифтот има хидраулична заштитна организација од преоптоварување за да се осигури дека опремата нема да се подигне кога товарот е надвор од номиналниот капацитет на оптоварување.

4. Лифтот со ножици е опремен со единечни контролни електромагнетни вентили за да се спречи неуспехот на падот на платформата.

Можете да го отворите рачниот испуштен вентил за да ја спуштите платформата во почетната положба.

 

Главна спецификација

 

МоделВисина на кревањеКапацитет на носивостГолемина на платформатаЦелокупната големинаСамо тежина
SJY0,5-6500 кг2106*830мм2270*1000*1270мм900 кг
SJY0,5-7500 кг2106*830мм2270*1000*1270мм980 кг
SJY0,5-88 м500 кг2106*930мм2270*1000*1380мм1060 кг
SJY0,5-9500 кг2106*930мм2270*1000*1500мм1150 кг
SJY0,5-1010 м500 кг2106*1230мм2270*1400*1550мм1360 кг
SJY0.3-1111 м300 кг2601*1230мм2270*1400*1670мм1450 кг
SJY0,5-1212 м500 кг2550*1530мм2270*1750*1860мм2260 кг
SJY0,5-1414 м500 кг2809*1530мм3062*1750*1810мм2400 кг
SJY0,5-1616 м500 кг2809*1600мм3062*1910*2100мм3500 кг
SJY0,5-1818 м500 кг3065*1600мм3350*1910*2100мм3900 кг

  

Пакување& испорачување

 

 

 

 

 

 

Нашите услуги

-Услуга за претпродажба

1.Ние можеме да ги прилагодиме производите според побарувачката на клиентот.Многу стилови на производи за вашиот избор.

2. Добар квалитет + Фабричка цена + Брз одговор + Сигурна услуга, е она што најдобро се обидуваме да ви го понудиме.

3. Сите наши производи се произведени од наш професионален работник и го имаме нашиот тим за надворешна трговија со висок ефект на работа, можете целосно да верувате во нашата услуга.

4. Имаме повеќе од 20 годишно искуство во дизајнирање и производство, ја негуваме секоја нарачка од нашата чест.

-Откако ќе изберете

1.Ние ќе ги броиме најевтините трошоци за испорака и ќе ви направиме фактура одеднаш.

2. Тестирајте ја секоја машина пред испорака за да се обезбеди квалитет на растенијата, а потоа испратете до вас по вашата странство.

3. Нашите инженери се достапни да ги водат операторите во странство.

-Изберете по продажба

1. Многу ни е драго што клиентот ни дава некој предлог за цена и производи.

2.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте не слободно преку е-пошта или телефон.

 Ако сте заинтересирани за нашиот лифт со ножици, ве молиме контактирајте ме. 

 

 

 

П1: Дали сте производител?
О: Да, ние сме фабрика, но не само фабрика, бидејќи имаме тим за продажба, сопствени дизајнери, сопствен изложбен салон, може да им помогне на купувачите да одлучат кои производи се нивниот најдобар избор и на целото ваше барање ќе биде одговорено во рок од 24 часа.

П2: Како можам да добијам примерок за да го проверам вашиот квалитет?
О: По потврдата на цената, можете да барате примероци да го проверат нашиот квалитет. Ние ќе наплатиме за цената на примерокот, но цената на примерокот ќе биде вратена по потврда на нарачката за количина.

П3: Колку долго за времето за испорака?
А. Примерокот ќе биде подготвен за испорака за 3~10 дена. Количината нарачка ќе биде подготвена за испорака за 20~45 дена.

П4: Дали можете да направите OEM услуга?
О: Да, можеме да го направиме тоа. Но, треба да ни го дадете вашето писмо за овластување.

П5: Може ли да купам производи од друга фабрика директно од вас?
О: Да, се разбира. Веќе има многу клиенти кои соработуваат со нас на овој начин. Имаме повеќе од 12 години во бизнисот со големо знаење на технологијата и пазарот. Нашата добра репутација во Кина беше доделена од Групацијата како нејзин избортед деловен партнер.

П6: Кој е удобен начин за плаќање?
О: Трговско осигурување, L/C, T/T, Western Union и Escrow се прифатени, а ако имате подобра идеја, слободно споделете со нас.

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски