Производи
VR

За многу луѓе, вибрационен копец за притискање на фабрички цени со мотор на Хонда е суштински дел од нивната секојдневна рутина за дотерување. Дизајниран е од потребите на нашите клиенти. Водени од корпоративната визија „да се биде најпрофесионален производител и најсигурен извозник на меѓународниот пазар“, Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. ќе посвети поголемо внимание на подобрување на Р&D јачина, постојано надградување на технологиите и оптимизирање на структурата на организацијата. Го охрабруваме целиот персонал да се обединиме во овој процес за создавање подобра иднина за компанијата.

Применливи индустрии:Продавници за градежен материјал, продавници за поправки на машини, фабрика за производствоСостојба:Ново
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Напон:Бензински моторМоќност:ПИЕЊЕ 165 F
Тежина:83 килограмиДимензии (Д*Ш*В):800*420*1080мм
Гаранција:1 годинаУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Момент на големо оптоварување
Обезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршкаСертификација:CE
Клучен збор:Тампонирачки рамерИме на производ:Градежна конструкција тампонирачка машина
Тип на мотор:Едноцилиндричен, 4-тактен со воздушно ладење, OHVВисина на скок:50 ~ 80 мм
Сила на притискање:15,6 KNФреквенција на тампирање:10,7-11,3 HZ
Големина на чинија:340*285 ммHS код:84306100

 

 

 

Трагач за тампонирање на бензин  е погоден за сообраќај, општински работи и градежни сектори со единствени функции за забивање на рамото на патот, околината на мостот, тротоарот на улицата.
Карактеристики:     

1)  Оваа машина ги собира напредните точки на безбедност, удобност и способност на секундарно генерирање на тампон. Неговиот изглед и стил на дизајн се исто така неспоредливи и неотерични во споредба со сите други досега. Усвојува 3 идензионални CAD софтвер за дизајнот, кој дополнително ја реализира рамнотежата на машинското тело, постојаното скокање и совршеното набивање без загуба 

2) Има сигурен 4-тактен мотор за снабдување со енергија, со што се постигнува пониско празнење и помал глас

3) Системот за ублажување на тешки удари може да го намали ефектот на вибрации на раката и раката на работникот, што може да ја подобри работната удобност

4) Плочата за тампонирање обложена со иверица, засилена со железна плоча, има напредни точки на притисок и против удари. Резервоарот за гориво од политен со висока содржина е добар против корозија 

 

 

Најчесто поставувани прашања


П1: Дали сте производител?
О: Да, ние сме фабрика, но не само фабрика, бидејќи имаме тим за продажба, сопствени дизајнери, сопствен изложбен салон,

може да им помогне на купувачите да одлучат кои производи се нивниот најдобар избор и на целото ваше барање ќе биде одговорено во рок од 24 часа.

П2: Како можам да добијам примерок за да го проверам вашиот квалитет?
О: По потврдата на цената, можете да барате примероци да го проверат нашиот квалитет. Ние ќе наплатиме за цената на примерокот,

но цената на примерокот ќе биде вратена по потврда на нарачката за количина.

П3: Колку долго за времето за испорака?
А. Примерокот ќе биде подготвен за испорака за 3~10 дена. Количината нарачка ќе биде подготвена за испорака за 20~45 дена.

П4: Дали можете да направите OEM услуга?
О: Да, можеме да го направиме тоа. Но, треба да ни го дадете вашето писмо за овластување.

П5: Може ли да купам производи од друга фабрика директно од вас?
О: Да, се разбира. Веќе има многу клиенти кои соработуваат со нас на овој начин. Имаме повеќе од 12 години во бизнисот со големо знаење

на технологијата и пазарот. Нашата добра репутација во Кина ја додели Груп како нејзин избран деловен партнер.

П6: Кој е удобен начин за плаќање?
О: Трговско осигурување, L/C, T/T, Western Union и Escrow се прифатени, а ако имате подобра идеја, слободно споделете со нас.

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски