Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. е еден од лидерите на пазарот поради обезбедување производи со висок квалитет на клиентите и многу е можно компанијата да постигне поголем напредок во иднина. Нашиот асортиман на Бетонски вибратори се направени со најдобрата состојка. Затоа, подадете се со нас, проширете го вашиот бизнис и зголемете ја вашата клиентела.

Состојба:НовоМесто на потекло:Кина
Име на брендот:ЛОНЦИНБрој на модел:G200F
Тип:ВнатрешнаРежим на возење:Вибратор на моторот
Фреквенција:200Амплитуда на вибрира:1.2
Должина на флексибилното вратило:6 метриНапон:бензински мотор
Моќност:5,0 КСТежина:22 кг
Димензии (Д*Ш*В):53*38*53Обезбедена услуга по продажбата:Достапен е сервисен центар во странство
Сертификација:цеСТАВКА::Вибратор за бензински бетон
Вратило за натпревар::ZX-45Должина::6 метри
оригинал:Кинаначин на пакување:цртан
флексибилна цевка:4-8 мХонда:бетонски вибратор
покер:вибараторелектрични:бетонски вибратор
моќност:5.кс


Вибратор за бензински бетон

 

Вибратор за бензински бетон  , работа со бетонско вибраторско вратило, Погоден е за стоковниот бетон, широко се применува на мостот, пристаништето, браната од големи размери, електраната на тркалата на вода, високо ниво градежната основа се влева во постот, преполната армирана челична шипка нето коагулација нечистотија ѕид и големи и средни мали архитектонски инженеринг.

 

Карактеристики:

 

Ставка

бензински бетонски вибратор
МоделHONDA GX160LIFAN 168FРОБИН EY20Робин копија RB20Дизел мотор 170F
Тип на мотор4-тактен 25° Едноцилиндричен со воздушно ладење
Борекс мозочен удар68 * 45 мм1-67*52мм70 * 55 мм
Поместување163 cm3183 cm3211 cm3
Сооднос на компресија3,6 л3,8 л2,5 л
Максимална моќност 5,5 КС/3600 вртежи во минута5,5 КС/3600 вртежи во минута5 КС/3600 вртежи во минута5 КС/3600 вртежи во минута4 КС/3600 вртежи во минута
Препорачана употреба на енергија4,8 КС/3600 вртежи во минута4,8 КС/3600 вртежи во минута3,5 КС / 3600 вртежи во минута3,5 КС  /3600 вртежи во минута3,67 КС/ 3600 вртежи во минута
Капацитет на резервоарот за гориво3,6 л3,6 л3,8 л3,8 л2,5 л
Потрошувачката на гориво230 g/hp-h (313g/kwh)230 g/hp-h (313g/kwh)230 g/hp-h (313g/kwh)230 g/hp-h (313g/kwh)220 g/hp-h (300g/kwh)
големина на пакување53*39*43см53*39*43см53*39*53см53*39*53см53*39*53см
N..W/G.W.20 кг / 22 кг20 кг / 22 кг20 кг / 22 кг20 кг / 22 кг34 кг / 36 кг
Поклопете ја оската на вибраторот (сите тие можат да работат со оската под вибраторот)        
МоделZX-32 /  6 милиониZX-38 /  6 милиониZX-45 / 6MZX-60 /  6 милиониZX-70 /  6 милиони
Надвор од цревото30 мм30 мм32 мм36 мм36 мм
Надвор Дијаметарот на вратилото10 мм10 мм12 мм13 мм13 мм
големина на пакување80*65*5,5см80*65*5,5см80*65*5,5см80*65*7см80*65*7см
N..W/G.W.11,8 кг / 12,8 кг12,3 кг / 13,3 кг16,2 кг / 17,2 кг21 кг / 22 кг23 кг / 24 кг
Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски