Производи
VR

Со целосно разбирање на сериите на производи и динамиката на индустријата, Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. многу брзо се прилагодуваме на развојот на производите.бетонски вибрирачки компактор на дизел плочи c77 c90 c120 е нашиот најнов производ и се очекува да го предводи развојот на индустријата. Нашиот бетонски вибрирачки компактор за дизел плочи c77 c90 c120 суровина е чиста и висококвалитетна што обезбедува најдобри резултати и подолга поддршка во текот на вашата употреба. Во иднина, компанијата дополнително ќе го прошири бизнисот.

Состојба:НовоАпликација:патна механизација
Тип на енергија:БензинИме на брендот:kzw
Број на модел:C77Место на потекло:Жеџијанг, Кина
Моќност:5,5 КСДимензии (Д*Ш*В):620*490*680
Тежина:77Гаранција:1 година
Обезбедена услуга по продажбата:Достапен е прекуокеански сервисен центарСертификација:CE
боја:жолтаначин на пакување:плоча за готвење со картон
оригинал:КинаДизел плоча:компактор
дизел компактор:чинијадизел бетон:компактор на плочи
фреквенција:5800центрифугална сила (KN):13.5
Големина на плочата (мм):560*430голема тежина:85

 бетонски вибрирачки компактор на дизел плочи  c77 c90 c120

Повеќе спецификација на производи
Тип на моторСо воздушно ладење.4 циклус, еден цилиндар
Модел на моторОригинален HONDA GX160Кинески LIFAN 168FРобин
моќност на моторот5,5 КС5,5 КС5,5 КС
Фреквенција5800 vpm
Центрифугална сила13,5 KN   (1550 кг)
Работа со брзина20~25 m/min
Работење на ефикасност450 м2/час
Големина на чинија560*430
Бруто тежина/Нето тежина85 кг/77 кг
Големина на пакување620*490*680

 

  бетонски вибрирачки компактор на дизел плочи  c77 c90 c120

 

 

 

1. Помалку време и помалку скапи за поправка

2. Идеја за песок, чакал и мешани почви во тесни ровови и покрај темелите, ѕидовите и абатментите

3. Тркало за лесно транспортирање

4. Рачка што се преклопува за лесен транспорт и залиха. Достапна е и права рачка

5. Отворената плоча обезбедува самочистење

6. Основна плоча со радиус за лесен пристап до аглите

7. Запечатен капак за појас за да се спречи навлегување песок и земја

8. Тешките држачи за прицврстувачи ги намалуваат вибрациите на горниот мотор и рачката.

 

 

 ЛИНИЈАТА НА ФАБРИКА користен тампон

 

НАШАТА ИЗЛОЖБА

 

НАЧИН НА ПАКУВАЊЕ на компакторот на плочи C-90 компактор со робин плоча ey20

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски