Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. нуди исклучителен квалитет на палета на Други градежни машини. Акумулираното богато искуство и силните технолошки иновативни способности ја задржаа Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. во првите редови на пазарот, а развиениот производител на машини за израмнување на вибрационен бандаж бетон за израмнување на рамката на моторот совршено ги реши маките на индустријата и на пазарот. Затоа, за оние купувачи кои сакаат да го купат Производителот на машини за вибраторни кошулици за израмнување на бетонска рамка на моторот во големо количество за нивниот бизнис, купувањето од реномиран производител би било мудар избор.

Состојба:НовоГаранција:1,5 години
Применливи индустрии:Продавници за градежен материјал, Машински поправки, фарми, Градежни работиЛокација на изложбен салон:Мексико, Тајланд, Алжир
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоИзвештај за машински тест:Обезбедено
Тип на маркетинг:Нов производ 2020 годинаГаранција за основните компоненти:1 година
Основни компоненти:МоторМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
УНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасностИме на производ:Бетонски вибрирачки бандаж ферман
клучен збор:Бетонски вибрирачки бандаж ферманМоќност:5,5 КС
Должина:3-6 мОбезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка
По гарантен сервис:Онлајн поддршкаЛокација на локалната услуга:Мексико, Тајланд, Малезија

Бетонска машина за израмнување на подот со вибрирачки бандаж 

1. моќност (или позната електрична) осигурување на квалитетот на брендот, супериорни перформанси, лесен за почеток.

2. Основната плоча за естриси од бандаж избира ладно валани лимови, отпорност на абење и корозија.

3. Целокупната рамка се прифаќа целосно челична конструкција, силен земјотрес, нема да има тешка деформација, Мала тежина, висока јачина, целосна челична бандаж, ладно валана основна плоча.машина за бетонска кошулица.

4. Отстранлив и бесплатен комбиниран дизајн, во голема мера ги намалува трошоците за одржување и транспорт.

5. .Целите метри можат брзо да се спојат заедно, да ги намалат трошоците.

Модел ЗП55 ЗП90 ЗП130
Набивање:
Номинална амплитуда 0,6 мм
Вибрирачка фреквенција: 70 Hz
Возбудлива сила 11 KN
Работна длабочина 260 мм
Мотор:
Модел на мотор GX160 GX270 GX390
Тип на мотор Бензински мотор, воздушно ладење, 4-тактен, OHV, еден цилиндар
Моќ 5,5 КС 9,0 КС 13,0 КС
Волумен на резервоарот за гориво 3,6 л 6L 6,5 л
Лубрикант 0,6 л 1,1 л 1,1 л
Потрошувачката на гориво 230 g/hp-h 230 g/hp-h 230 g/hp-h
Димензија:
Работна ширина (мм) 405 мм 405 мм 405 мм
Стандарден  Single-LENGTH (mtr ) 405*500мм,   405*1000мм,  405 * 2000 мм
Должина (мм) 6000 mm (MAX) 9000 mm (MAX) 12000 mm (MAX)

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски