Производи
VR

Технологиите се многу важни во процесот на производство на производот. Со примена на технологија, ние успешно го надградивме производот. Сега е популарен во примената сценарија на Бетонските пумпи. Откако беше лансирана најновата пумпа за вода, бензинска пумпа за вода за градежништво со мала моторна пумпа за вода, добивме добри повратни информации, а нашите клиенти веруваа дека овој тип на производ може да ги задоволи нивните сопствени потреби. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. се надеваме дека можеме побрзо да одговориме на промените во индустријата со подлабоко разбирање на потребите на пазарот. Веруваме дека ќе се истакнеме на глобалниот пазар со нашите најквалитетни производи и неспоредливи услуги.

Применливи индустрии:Хотели, продавници за градежен материјалЛокација на изложбен салон:Канада, Турција, Франција, Перу, Мексико
Состојба:НовоТип на енергија:Бензин
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Тежина:46 кгДимензии (Д*Ш*В):51x39x43
Гаранција:1 годинаУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасност
Макс. вертикално растојание на пренос:10 ММакс. хоризонтално преносно растојание:10 М
Продуктивност:18 M³/HИзвештај за машински тест:Обезбедено
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоТип на маркетинг:Нов производ 2020 година
Гаранција за основните компоненти:1 годинаОсновни компоненти:Мотор
Име на производ:Бетонска пумпаАпликација:Градежно инженерство
Клучен збор:Бетонска пумпа МиниТип на пумпа за бетон:Клипна пумпа
Далечински управувач за радио:Далечински управувач со пумпа за бетонКапацитет на бункерот:600 л
Карактеристики:Долг животен векФункција:Фугирање. Малтерисување
Макс за испорака на бетон:170/120 М3/чПо гарантен сервис:Видео техничка поддршка
Локација на локалната услуга:Канада, Турција, Франција, ПеруОбезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка, сервис за одржување и поправка на терен
Сертификација:CE

Опис на производот

 пумпа за црево на бензински мотор

Нашата потопна пумпа е компактна со алуминиумско тело за лиење и може лесно да се користи во случај на без пристап до напојување. Пумпата со високи перформанси е така дизајнирана што нема проблеми поради странски објект. пумпата може да се придвижува од моторот преку флексибилното вратило вметната во цревото. Нашата пумпа и вибраторот може да имаат иста врска со моторот, така што можете да купите само еден мотор и за бетонскиот вибратор и за потопната пумпа. Оваа пумпа може да се користи и за испумпување на чиста вода и за истурена вода.

 

Модел RB38 RB50 RB80
Марка на моторот бензински мотор 
Моќност на моторот (кс) 5,0 КС-6,5 КС 5,0 КС-6,5 КС 5,0 КС-6,5 КС
Должина на цревото за пренос (m) 4-6 4.6 4.6
Излезен дијаметар  1.5' 2" 2.5"
Висина на испорака (m) 20 20 15
Нето тежина (кг) 42 42 42
Бруто тежина (кг) 46 46 46
Големина на пакување на моторот (ДxШxВ) (см) 51x39x43 51x39x43 51x39x43
Големина на пакување на пумпата (ДxШxВ) (см) 75х75х7 75х75х7 75х75х7

2021 latest water pump gasoline water pump for construction small engine water pump2021 latest water pump gasoline water pump for construction small engine water pump2021 latest water pump gasoline water pump for construction small engine water pump

2021 latest water pump gasoline water pump for construction small engine water pump2021 latest water pump gasoline water pump for construction small engine water pump2021 latest water pump gasoline water pump for construction small engine water pump2021 latest water pump gasoline water pump for construction small engine water pump2021 latest water pump gasoline water pump for construction small engine water pump

Пакување& испорачување

 2021 latest water pump gasoline water pump for construction small engine water pump

Нашите услуги

 

Информации за компанијата

 2021 latest water pump gasoline water pump for construction small engine water pump2021 latest water pump gasoline water pump for construction small engine water pump2021 latest water pump gasoline water pump for construction small engine water pump

Најчесто поставувани прашања

 

П1: Дали сте производител?
О: Да, ние сме фабрика, но не само фабрика, бидејќи имаме тим за продажба, сопствени дизајнери, сопствен изложбен салон,

може да им помогне на купувачите да одлучат кои производи се нивниот најдобар избор и на целото ваше барање ќе биде одговорено во рок од 24 часа.

П2: Како можам да добијам примерок за да го проверам вашиот квалитет?
О: По потврдата на цената, можете да барате примероци да го проверат нашиот квалитет. Ние ќе наплатиме за цената на примерокот,

но цената на примерокот ќе биде вратена по потврда на нарачката за количина.

П3: Колку долго за времето за испорака?
А. Примерокот ќе биде подготвен за испорака за 3~10 дена. Количината нарачка ќе биде подготвена за испорака за 20~45 дена.

П4: Дали можете да направите OEM услуга?
О: Да, можеме да го направиме тоа. Но, треба да ни го дадете вашето писмо за овластување.

П5: Може ли да купам друга фабрика'производи директно од вас?
О: Да, се разбира. Веќе има многу клиенти кои соработуваат со нас на овој начин. Имаме повеќе од 12 години во бизнисот со големо знаење

на технологијата и пазарот. Нашата добра репутација во Кина ја додели Груп како нејзин избран деловен партнер.

П6: Кој е удобен начин за плаќање?
О: Трговско осигурување, L/C, T/T, Western Union и Escrow се прифатени, а ако имате подобра идеја, слободно споделете со нас.

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски