Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. сè уште се сеќаваме на времето кога успешно го развивме новиот производ - Мешалка за мерење на дизел од Италија од типот со целосно хидрауличен систем. Производот е апсолутно нов и има нешто различно во него. Мешалка за вагање на дизел од Италија од типот со целосно хидрауличен систем е достапна во различен опсег на спецификации. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. ја сфатија важноста на технологијата. Во последниве години, инвестиравме многу во подобрување и надградба на технологијата и во истражување и развој на нови производи. На овој начин, можеме да заземеме поконкурентна позиција во индустријата.

Применливи индустрии:Продавници за градежен материјал, Машински поправки, производствен погон, фарми, градежни работиЛокација на изложбен салон:Филипини, Мексико, Кенија, Малезија
Состојба:НовоМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
Име на брендот:ACEМоќност на моторот:13,2 kw
Моќност на мешање:13,2 kwКапацитет за полнење:500 л
Капацитет за враќање:350 лБрзина на барабанот за мешање:20-22 вртежи во минута
Режим на снабдување со вода:рачна работаПериод на работен циклус:
Начин на испуштање:АвтоматскиДимензија на преглед:2400х1950х1700мм
Гаранција:1 годинаУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасност
Продуктивност:2 M³/HИзвештај за машински тест:Обезбедено
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоТип на маркетинг:Нов производ 2020 година
Гаранција за основните компоненти:1 годинаОсновни компоненти:Мотор
Капацитет:500 лПо гарантен сервис:Видео техничка поддршка
Локација на локална услуга:Филипини, Тајланд, Кенија, АргентинаОбезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка


Машина за мешалка за бетон од италијански дизајн од 500 литри со моќна мешалка за самоподигнување од 24 метри


Технички параметар TDCM500-DL
МоделTDCM300-DHL
Капацитет за мешање350 л
Вкупен капацитет на барабанот500 л
Продуктивност6-8 m3/h
Брзина на ротација на барабанот20-22 вртежи во минута
Моќност на дизел моторот13,2 KW12,1 KW (ЧАНГЧАИ)
Тип на дизел моторХоризонтален, единечен цилиндар, четиритактен и водено ладен
Пренос на моќност на моторотСинџир 
Тежина1950 килограми
Оценета висина на кревање24 м
Целокупна големина (L×Ш×В)2400×1950×1700 mm
Целокупна големина во контејнер (L×Ш×В)2300×1450×2500 mm

 

План за вчитување на контејнер: 3 сета на 20 GP, 6 сета на 40 HQ

 

Информации за компанијата

 

Најчесто поставувани прашања

П1: Дали сте производител?
О: Да, ние сме фабрика, но не само фабрика, бидејќи имаме тим за продажба, сопствени дизајнери, сопствен изложбен салон,

може да им помогне на купувачите да одлучат кои производи се нивниот најдобар избор и на целото ваше барање ќе биде одговорено во рок од 24 часа.

П2: Како можам да добијам примерок за да го проверам вашиот квалитет?
О: По потврдата на цената, можете да барате примероци да го проверат нашиот квалитет. Ние ќе наплатиме за цената на примерокот,

но цената на примерокот ќе биде вратена по потврда на нарачката за количина.

П3: Колку долго за времето за испорака?
А. Примерокот ќе биде подготвен за испорака за 3~10 дена. Количината нарачка ќе биде подготвена за испорака за 20~45 дена.

П4: Дали можете да направите OEM услуга?
О: Да, можеме да го направиме тоа. Но, треба да ни го дадете вашето писмо за овластување.

П5: Може ли да купам производи од друга фабрика директно од вас?
О: Да, се разбира. Веќе има многу клиенти кои соработуваат со нас на овој начин. Имаме повеќе од 12 години во бизнисот со големо знаење

на технологијата и пазарот. Нашата добра репутација во Кина ја додели Груп како нејзин избран деловен партнер.

П6: Кој е удобен начин за плаќање?
О: Трговско осигурување, L/C, T/T, Western Union и Escrow се прифатени, а ако имате подобра идеја, слободно споделете со нас.

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски