Производи
VR

Имајќи инвестирано многу средства за технолошки истражувања и развој на производи, Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. има успешно разработено 2 Ton Mini Small Hydraulic Crawler Garden Digger копачки машини Производител на багери. Производителот на багери за машини за копање градинарски копачки за мали хидраулични гасеници од 2 тони обезбедува не само одличен квалитет, туку и многу поволна цена. Водени од пазарните сили, Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. ќе користи сеопфатен опсег на мерки за зајакнување на нашата сила. На пример, ќе инвестираме многу во проектот за истражување и развој и ќе продолжиме да развиваме нови производи за да го водиме трендот на пазарот.

Применливи индустрии:Фарми, домашна употребаЛокација на изложбен салон:Германија, Австралија
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Состојба:НовоТип на движење:Багер гасеничар
Работна тежина:2,0 тониКапацитет на корпата:0,06 м3
Максимална висина на копање:2310 ммМаксимална длабочина на копање:3275 мм
Максимален радиус на копање:2150 ммНоминална брзина:/
Гаранција:1 година, 12 месециМарка на хидрауличен цилиндар:Итон
Марка на хидраулична пумпа:ИтонМарка на хидрауличен вентил:Итон
Марка на мотор:ЈАНМАРУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:ЕПА мотор
По гарантен сервис:Онлајн поддршка, резервни деловиЛокација на локалната услуга:Германија, Австралија
Обезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка, онлајн поддршка, бесплатни резервни деловиСертификација:CE EPA
Име на производ:2000 кг Градежни машини Мини багерски гасечки копач на фармаМодел:CX20T
Номинална моќност:14,6 kwШирина на патеката:230 мм
Додатоци:голема кофа, мала кофа, грабеж за дрво, шнекер, гребло за трева

2000 кг Градежни машини Мини багерски гасечки копач на фарма

 

Мини багерот е само 2000 кг, наменет за мали работи, мали проекти, во градина, обработливо земјиште, општински работи, растителна стаклена градина, копање ров It е со мал мотор, едноставен дизајн, лесен за одржување.  

 

Технички податоци:

 

Модел

CX20

Севкупни димензии

 

Целокупната ширина

1060 мм

Целосна висина

2300 мм

Вкупната должина

3800 mm

Мини клиренс

230 мм

Должина на контакт со земјата на патеката

1090 мм

Ширина на патеката

230 мм

Следете гауа

820 мм

Капацитет на корпата

0,06 м³

Оперативен опсег

 

Должина на бум

3470 мм

Должина на раката

3560 мм

Максимален дофат на копање

2150 мм

Максимална длабочина на копање

3275 мм

Максимална висина на копање

2310 мм

Максимална висина на фрлање

1740 мм

Мини радиус на замавнување

1440 мм

Радиус на замавнување на задниот дел

285 мм

Максимален опсег на копање земја

195 мм

Максимална вертикална длабочина на копање

1500 мм

Спецификација

Единица

Работна тежина

1960 годинакг

Мотор

Модел

3TNV80F-SPSY

Номинална моќност

14,6 KW/2400 вртежи во минута

Хидрауличен систем

20 MPa

Систем за нишање

10 вртежи во минута

Брзина на патување

0-4,5 км/ч

Сила на копање кофа

14 KN

Сила на копање рака

10 KN

Способност за оценка

<35°(70%)

Притисок на земјата

30 KPa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Детали:

 

Пакување за LCL:

 

 

 

 

П1: Дали сте производител?
О: Да, ние сме фабрика, но не само фабрика, бидејќи имаме тим за продажба, сопствени дизајнери, сопствен изложбен салон, може да им помогне на купувачите да одлучат кои производи се нивниот најдобар избор и на целото ваше барање ќе биде одговорено во рок од 24 часа.

П2: Како можам да добијам примерок за да го проверам вашиот квалитет?
О: По потврдата на цената, можете да барате примероци да го проверат нашиот квалитет. Ние ќе наплатиме за цената на примерокот, но цената на примерокот ќе биде вратена по потврда на нарачката за количина.

П3: Колку долго за времето за испорака?
А. Примерокот ќе биде подготвен за испорака за 3~10 дена. Количината нарачка ќе биде подготвена за испорака за 20~45 дена.

П4: Дали можете да направите OEM услуга?
О: Да, можеме да го направиме тоа. Но, треба да ни го дадете вашето писмо за овластување.

П5: Може ли да купам производи од друга фабрика директно од вас?
О: Да, се разбира. Веќе има многу клиенти кои соработуваат со нас на овој начин. Имаме повеќе од 12 години во бизнисот со големо знаење на технологијата и пазарот. Нашата добра репутација во Кина беше доделена од Групацијата како нејзин избортед деловен партнер.

П6: Кој е удобен начин за плаќање?
О: Трговско осигурување, L/C, T/T, Western Union и Escrow се прифатени, а ако имате подобра идеја, слободно споделете со нас.

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски