Производи
VR

По неколку месеци бесна, но значајна развојна работа, Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. го направи голем успех да се разработи опремата за патишта за цементна земја вибраторна машина за израмнување на бетонска машина за ласерска кошулица. Производот е испорачан со повеќе функции и широк опсег на апликации. Нашите вработени се вешти да користат алатки и технологија за производство на патна опрема за цементна машина за израмнување на бетонска машина за ласерско израмнување. Благодарение на повеќекратните карактеристики што се тестирани од нашите инспектори за QC, 各 种 道路 施工 机械 , 混凝土 搅拌机 、 混凝土振捣器 平板 压实机 、 夯实机 和 抹子 抹子 има широка апликација во различни полиња главно вклучително Градежна опрема. Ние цврсто веруваме дека широката примена на производот ќе ја поттикне индустријата да се развива и напредува брзо.

Состојба:НовоГаранција:1 година
Применливи индустрии:Продавници за градежен материјал, продавници за поправка на машини, фабрика за производство, фарми, домашна употреба, малопродажба, градежни работи, енергија и рударствоЛокација на изложбен салон:Никој
Место на потекло:Жеџијанг, КинаУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасност
Обезбедена услуга по продажбата:Поддршка преку Интернет, Не е обезбедена услуга во странствоПо гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршка
Локација на локалната услуга:НикојИме на производ:Површински естриси за завршна обработка на вибрационен бетон, напојуван од Honda
Апликација:ЗградаМотор:Хуашен 1,9 КС / Хонда GX35
Големина на сечилото:Бетонска кошулица од 1-5 метриМатеријал на сечилото:Алуминиумска легура
Работен дијаметар:1,2-4,9мМодел на мотор:Со воздушно ладење.4 циклус
Начин на пакување:Дрвена кутијаСертификација:CE

 

Површински естриси за завршна обработка на вибрационен бетон, напојуван од Honda

 

Бетонската ферманка му овозможува на работникот да го израмни бетонскиот под со уникатна гума. Вибрациите можат да го намалат воздушниот јаз - формирајќи ги коските и густиот бетонски под. Ја ублажува макотрпната и трудоинтензивна работа потребна за обичните стругалки. Се користи во градилишта, изградба на тротоари, внатрешна конструкција, покривна конструкција. 

 

 Предности:

 

1.едноставно работење и ниско одржување дизајн.

 

2. Специјален дизајн, стврднатиот алуминиумски нож добива помазна завршница од конвенционалните естриси.

 

3.тешки гумени облоги за намалување на нивото на вибрации на рачката.

 

4.прилагодлива рачка во висина, вертикала и хоризонтална поставка9опција)

 

5. заоблените краеви на сечилото го олеснуваат поминувањето околу пречките.

 

6. држачот со навалување го одржува моторот надвор од бетон или надвор од земја кога не е во употреба.

 

7.едноделното тело за лиење лесно се поврзува со моторот.

 

8.eergency stop awitch на располагање

 

9.лесно исецкано сечило.

 

10.различни работни ширини.

 

Технички спецификации/склопување на мотори (без ножеви)

 

моделKCD-2KCD-4
Моторвоздушно собран, 2 циклусвоздушно ладење, 4 циклус
тип на моторбензински моторХонда GX35
Моќност kw (hp)1.4 (1.9)1.1 (1.5)
тежина kg (lbs)20 (44)20 (44)

 

Спецификација на сечилото

модел на сечилотоCB4CB6CB8CB10CB12CB14CB16
големина на сечилото m (ft)1.2 (4)1.8 (6)2.4 (6)3.0 (10)3.7 (14)4.3 (14)4.9 (16)
тежина kg (lbs)2,90 (6,40)4.36 (9.6)5,81 (12,80)7.27 (16.00)8,72 (19,20)10.16 (22.40)11.61 (25.60)

 

Пакување& испорачување

 

Информации за компанијата

 

Најчесто поставувани прашања

 

П1: Дали сте производител?
О: Да, ние сме фабрика, но не само фабрика, бидејќи имаме тим за продажба, сопствени дизајнери, сопствен изложбен салон, може да им помогне на купувачите да одлучат кои производи се нивниот најдобар избор и на целото ваше барање ќе биде одговорено во рок од 24 часа.

П2: Како можам да добијам примерок за да го проверам вашиот квалитет?
О: По потврдата на цената, можете да барате примероци да го проверат нашиот квалитет. Ние ќе наплатиме за цената на примерокот, но цената на примерокот ќе биде вратена по потврда на нарачката за количина.

П3: Колку долго за времето за испорака?
А. Примерокот ќе биде подготвен за испорака за 3~10 дена. Количината нарачка ќе биде подготвена за испорака за 20~45 дена.

П4: Дали можете да направите OEM услуга?
О: Да, можеме да го направиме тоа. Но, треба да ни го дадете вашето писмо за овластување.

П5: Може ли да купам производи од друга фабрика директно од вас?
О: Да, се разбира. Веќе има многу клиенти кои соработуваат со нас на овој начин. Имаме повеќе од 12 години во бизнисот со големо знаење на технологијата и пазарот. Нашата добра репутација во Кина беше доделена од Групацијата како нејзин избортед деловен партнер.

П6: Кој е удобен начин за плаќање?
О: Трговско осигурување, L/C, T/T, Western Union и Escrow се прифатени, а ако имате подобра идеја, слободно споделете со нас.

 

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски