Производи
VR

Нашата тешка инвестиција во производот Р&Д конечно се исплатеше. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. успешно лансираше нова серија производи, имено Фабричка електрична бензинска машина за мистрија. Тој е целосно уникатен од неколку аспекти, вклучувајќи го неговиот изглед, карактеристики и апликации. Иновациската способност е клучот за основната конкурентност на производите. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. ќе биде во чекор со плимата и ќе се фокусира на подобрување на технологиите, а со тоа создавање и производство на производи кои подобро одговараат на потребите на клиентите. Наша цел е еден ден да ги водиме трендовите на пазарот.

Применливи индустрии:Продавници за градежен материјал, продавници за поправка на машини, производствен погон, фарми, домашна употреба, малопродажба, градежни работи , енергија& РударствоЛокација на изложбен салон:Никој
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоИзвештај за машински тест:Обезбедено
Тип на маркетинг:Топ производ 2019 годинаГаранција за основните компоненти:1 година
Основни компоненти:МоторСостојба:Ново
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Извор на енергија:БензинМоќност:5,5 КС
Напон:/Тежина:98 кг
Димензии (Д*Ш*В):1000*1000*740ммГаранција:1 година
УНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасностОбезбедена услуга по продажбата:Онлајн поддршка
Име на производ:Моќна мистријаГолемина на сечилото:330*150мм
Брзина:60-140 вртежи во минутаТип на мотор:Со воздушно ладење, 4 циклус, бензин
Поместување:163 мл


Фабричка електрична бензинска машина за мистрија

 

 

Достапно со моќност на Honda му дава на овој уред доверливост и издржливост на работното место.

Надградените спецификации за врвни нивоа на перформанси овозможуваат овие мистрија да му дадат на операторот брз одговор за зголемување на продуктивноста и подобрен квалитет на плочите. Нашата серија на мистрија HMR има заштитни прстени за отворање за да се овозможи брзо и едноставно отстранување/замена на сечилата на мистрија, што помага да се олеснат зголемените распореди на производство.

Factory electric gasoline edging power trowel machine

 

 Главни карактеристики
1. Премногу изграден менувач со високи перформанси и издржливост
2. Безбедносниот прекинувач може да го исклучи моторот одеднаш за да обезбеди сигурност на операторот
3. Рачка со преклопување за лесен транспорт и складирање
4. Специјална рачка за лесен транспорт

 

Спецификација:

МоделHMR-90
Модел на моторHONDA GX160LONXIN GF200РОБИН EY20
Тип на мотор4-тактен 25° Едноцилиндричен со воздушно ладење
Моќ5,5 КС6,5 КС5,0 КС
Работна брзина70-130 вртежи во минута
Дијаметар на тава90 см
Работна ширина90 см
Големина на сечилото35 * 15 см
Тип на облогаАвтоматска центрифугална спојка
N.W/ Г.В84 килограми /98 KGS
Големина на пакување100* 100 * 75 см100* 100 * 75 см100* 100 * 80 см

 

Factory electric gasoline edging power trowel machineFactory electric gasoline edging power trowel machineFactory electric gasoline edging power trowel machineFactory electric gasoline edging power trowel machine

  

 

Factory electric gasoline edging power trowel machine

 Factory electric gasoline edging power trowel machineFactory electric gasoline edging power trowel machine

 

Factory electric gasoline edging power trowel machine

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски