Производи
VR

Примената на технологијата во процесот на производство на производот се покажува како многу корисна. Одликувајќи се со стабилност и издржливост, производот е погоден за полињата на градежната опрема. Нашата компанија инвестираше многу во истражување и развој и надградба на технологии. Ова на крајот даде првични резултати. Со оглед на тоа што постојано се откриваат предностите на моќната мистрија за полирање на бетонска површина, таа е широко користена во полето(ите) на моќната мистрија. Благодарение на повеќекратните карактеристики што се тестирани од нашите инспектори за QC, 各 种 道路 施工 机械 , 混凝土 搅拌机 、 混凝土振捣器 平板 压实机 、 夯实机 和 抹子 抹子 има широка апликација во различни полиња главно вклучително Градежна опрема. Ние цврсто веруваме дека широката примена на производот ќе ја поттикне индустријата да се развива и напредува брзо.

Применливи индустрии:Хотели, продавници за облека, работилници за поправка на машини, фабрика за производство, фарми, малопродажба, градежни работи , рекламна компанијаЛокација на изложбен салон:Никој
Состојба:НовоМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
Име на брендот:ACEИзвор на енергија:Бензин
Моќност:5,5 КСНапон:бензински мотор
Тежина:84 кгДимензии (Д*Ш*В):100*100*80
Гаранција:1 година, 1 годинаУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасност
По гарантен сервис:Видео техничка поддршка, онлајн поддршкаЛокација на локалната услуга:Никој
Обезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка, онлајн поддршка, достапна поддршка од трета страна во странствоСертификација:CE
Боја:жолтаСТАВКА:HMR100
оригинал:Кинаначин на пакување:плоча за готвење со картон
мотор:хонда робин или лифан

HMR100 бетонска моќна лопатка за мистрија (напојувачка мистрија)

 

Достапно со моќност на Honda му дава на овој уред доверливост и издржливост на работното место.

Надградените спецификации за врвни нивоа на перформанси овозможуваат овие мистрија да му дадат на операторот брз одговор за зголемување на продуктивноста и подобрен квалитет на плочите. Нашата серија на мистрија HMR има заштитни прстени за отворање за да се овозможи брзо и едноставно отстранување/замена на сечилата на мистрија, што помага да се олеснат зголемените распореди на производство.

 

 

 

 

МоделHMR-100
Модел на моторHONDA GX160LONXIN GF200РОБИН EY20
Тип на мотор4-тактен 25°Едноцилиндричен со воздушно ладење
Моќ5,5 КС6,5 КС5,0 КС
Работна брзина60-135 вртежи во минута
Дијаметар на тава100цм
Работна ширина100цм
Големина на сечилото35 * 15 см
Тип на облогаАвтоматска центрифугална спојка
N.W/ Г.В90 килограми /105 килограми
Големина на пакување102* 102 * 80 см102* 102 * 80 см102* 102 * 80 см

  

 

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски