Производи
VR

JZC350-DHT хидраулична бункер за превртување на мешалка за бетон, лансирана од Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. има јасно позиционирање и е производ дизајниран да ги реши болните точки во индустријата. Бетонски мешалки Во иднина, Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. ќе се фокусира на технолошките иновации, континуирано ќе го подобрува квалитетот на услугите и ќе развива подобри производи и е посветен на клиентите да им обезбеди производи и услуги кои ги надминуваат очекувањата.

Состојба:НовоМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
Име на брендот:ACEМоќност на моторот:Дизел мотор
Моќност на мешање:14-18 КСКапацитет за полнење:560 л
Капацитет за враќање:350 лБрзина на барабанот за мешање:14 р/мин
Режим на снабдување со вода:Рачна работаПериод на работен циклус:2-5 мин
Начин на испуштање:АвтоматскиДимензија на преглед:2200*1900*2500мм
Обезбедена услуга по продажбата:Достапна е поддршка од трета страна во странствотежина на машината:1800 килограми
Количина на гуми:Две тркалаБоја:Барање на клиентот
начин на пакување:Пластичен филмголемина на гумата:165/70R13
тип на мотор:ЛОМБАРДИНИ


JZC350-DHT Конусен барабан во рикверц на дизел мотор Мешалка за бетон


 

Бетонската мешалка се движи од камион за мешање со голема должност до мини миксер. Тоа е корисна алатка или за сопствениците на куќи кои се обидуваат со мали бетонски проекти или за изведувачите кои треба да завршат големи проекти каде што треба да се мешаат големи серии бетон и малтер. Машината е дизајнирана за безбедно, сигурно функционирање, како и за голем капацитет.

 

 

 

 

 

 

 

 

Карактеристики
1. Цврстиот барабан за мешање доаѓа со зајакнат раб и високоефикасни лопатки.
2. Извонредни перформанси за мешање
3. Долготрајни
4. Ограничено одржување
5. Дополнителна рачка е поставена на задниот крај на компактното возило
6. Моторниот простор што се заклучува
7. Ергономски дизајнирана бетонска мешалка е испорачана со систем против врвови.
8. Систем за заклучување на тркалото со голема рачка и педалата за нозе.
9. Цврстата, доверлива шасија исто така лесно се чисти.
10. Машината може да се испорачува или со две тркала или со четири тркала.

 

 

МоделJZC350-DHT
Капацитет за празнење560 л
Капацитет на товарење350 л
Продуктивност10-14 m³/h
Брзина на ротација на барабанот14 р/мин
Тип на енергија

 

Едноцилиндричен, Дизел мотор, Воздушно ладење

Моќ 17,6 КС
Големина на гума165/70R13
Количина на гумиДве тркала
Бруто тежина1800 килограми
Димензии на пакување (Д*Ш*В)2200*1900*2500мм

 

ЧПП:

П: Кои се вашите услови за плаќање?
О: Обично прифаќаме T/T, L/C на повидок или Western Union


П: Дали би прифатиле OEM и ODM?
О: Дизајнот на машината како боја, уметнички дела и скица може да се прилагоди


П: Како да се контролира квалитетот?
О: Ги проверуваме сите резервни делови пред да ја склопиме машината и ни треба да ја тестираме секоја машина

по склопување.


П: Како можам да го изберам најсоодветен модел?
О: Ве молиме кажете ми ја вашата детална стапка на проток, напон, апликации, тогаш можеме да дадеме предлози за вас.


П: Кој е вашиот MOQ?
О: Нарачката за патека може да се прифати со 2-10 комплети, топло го поздравуваме агентот на вашиот пазар.


П: Бетонски мешалка со време на испорака на пумпата?
О: Бетонски мешалка со пумпа со 7-30 дена по потврдувањето на нарачката.

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски