Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. е секогаш посветен на истражување и развој, производство и продажба на машината за израмнување на земјиштето Вибраторни алатки за бетонски ласерски кошулици. Се грижи за странските пазари. Благодарение на повеќекратните карактеристики што се тестирани од нашите инспектори за QC, 各 种 道路 施工 机械 , 混凝土 搅拌机 、 混凝土振捣器 平板 压实机 、 夯实机 和 抹子 抹子 има широка апликација во различни полиња главно вклучително Градежна опрема. Ние цврсто веруваме дека широката примена на производот ќе ја поттикне индустријата да се развива и напредува брзо.

Состојба:Ново, сосема новоГаранција:1 година
Применливи индустрии:Продавници за градежен материјал, работилници за поправка на машини, фабрика за производство, фарми, домашна употреба, малопродажба, градежни работи, енергија и рударствоТежина (KG):35
Локација на изложбен салон:НикојВидео излезна инспекција:Не е достапно
Извештај за машински тест:ОбезбеденоТип на маркетинг:Обичен производ
Гаранција за основните компоненти:1 годинаОсновни компоненти:Мотор
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:АЦЕ АСОК
УНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Висока оперативна ефикасностИме на производ:машина за ферман
Апликација:ЗградаГолемина на сечилото:Бетонска кошулица од 1-5 метри
Работен дијаметар:1,2-4,9мМодел на мотор:Со воздушно ладење.4 циклус
Начин на пакување:Дрвена кутијаБоја:Црвено и шарено

Вибрациона машина за израмнување на земјиштето бетонски ласерски кошулици

 

Бетонската ферманка му овозможува на работникот да го израмни бетонскиот под со уникатна гума. Вибрациите можат да го намалат воздушниот јаз - формирајќи ги коските и густиот бетонски под. Ја ублажува макотрпната и трудоинтензивна работа потребна за обичните стругалки. Се користи во градилишта, изградба на тротоари, внатрешна конструкција, покривна конструкција. 

 

 Предности:

 

1.едноставно работење и ниско одржување дизајн.

 

2. Специјален дизајн, стврднатиот алуминиумски нож резултира со помазна завршница од конвенционалните кошулици.

 

3.тешки гумени облоги за намалување на нивото на вибрации на рачката.

 

4.прилагодлива рачка во височина, вертикала и хоризонтална поставка9опција)

 

5. заоблените краеви на сечилото го олеснуваат поминувањето околу пречките.

 

6. држачот со навалување го одржува моторот надвор од бетон или надвор од земја кога не е во употреба.

 

7.едноделното тело за лиење лесно се поврзува со моторот.

 

8.eergency stop awitch на располагање

 

9.лесно исецкано сечило.

 

10.различни работни ширини.

Vibratory land leveling machine concrete laser screed concrete tools

 

Технички спецификации/склопување на мотори (без ножеви)

 

модел KCD-2 KCD-4
Мотор воздушно собран, 2 циклус воздушно ладење, 4 циклус
тип на мотор бензински мотор Хонда GX35
Моќност kw (кс) 1.4 (1.9) 1.1 (1.5)
тежина kg (lbs) 20 (44) 20 (44)

 

Спецификација на сечилото

модел на сечилото CB4 CB6 CB8 CB10 CB12 CB14 CB16
големина на сечилото m (ft) 1.2 (4) 1.8 (6) 2.4 (6) 3.0 (10) 3.7 (14) 4.3 (14) 4.9 (16)
тежина kg (lbs) 2,90 (6,40) 4.36 (9.6) 5,81 (12,80) 7.27 (16.00) 8,72 (19,20) 10.16 (22.40) 11.61 (25.60)

 

Vibratory land leveling machine concrete laser screed concrete toolsVibratory land leveling machine concrete laser screed concrete tools

Vibratory land leveling machine concrete laser screed concrete tools

Пакување& испорачување

 Vibratory land leveling machine concrete laser screed concrete tools

Vibratory land leveling machine concrete laser screed concrete tools

Информации за компанијата

 Vibratory land leveling machine concrete laser screed concrete tools

Vibratory land leveling machine concrete laser screed concrete tools

Најчесто поставувани прашања

 

П1: Дали сте производител?
О: Да, ние сме фабрика, но не само фабрика, бидејќи имаме тим за продажба, сопствени дизајнери, сопствен изложбен салон, може да им помогне на купувачите да одлучат кои производи се нивниот најдобар избор и на целото ваше барање ќе биде одговорено во рок од 24 часа.

П2: Како можам да добијам примерок за да го проверам вашиот квалитет?
О: По потврдата на цената, можете да барате примероци да го проверат нашиот квалитет. Ние ќе наплатиме за цената на примерокот, но цената на примерокот ќе биде вратена по потврда на нарачката за количина.

П3: Колку долго за времето за испорака?
А. Примерокот ќе биде подготвен за испорака за 3~10 дена. Количината нарачка ќе биде подготвена за испорака за 20~45 дена.

П4: Дали можете да направите OEM услуга?
О: Да, можеме да го направиме тоа. Но, треба да ни го дадете вашето писмо за овластување.

П5: Може ли да купам друга фабрика'производи директно од вас?
О: Да, се разбира. Веќе има многу клиенти кои соработуваат со нас на овој начин. Имаме повеќе од 12 години во бизнисот со големо знаење на технологијата и пазарот. Нашата добра репутација во Кина беше доделена од Групацијата како нејзин избортед деловен партнер.

П6: Кој е удобен начин за плаќање?
О: Трговско осигурување, L/C, T/T, Western Union и Escrow се прифатени, а ако имате подобра идеја, слободно споделете со нас.

 

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски