Производи
VR

ACE ASOK Machinery има колекција на Машини за подни подови за површински ферман за изградба на патишта, достапна од производители ширум светот, па ако сакате да купите, погледнете. Конструкција на патишта Машината за подни кошулици од бетонска површина придава големо значење на технолошките иновации во процесот на истражување и развој. Благодарение на повеќекратните карактеристики што се тестирани од нашите инспектори за QC, 各 种 道路 施工 机械 , 混凝土 搅拌机 、 混凝土振捣器 平板 压实机 、 夯实机 和 抹子 抹子 има широка апликација во различни полиња главно вклучително Градежна опрема. Ние цврсто веруваме дека широката примена на производот ќе ја поттикне индустријата да се развива и напредува брзо.

Применливи индустрии:Продавници за облека, продавници за градежен материјал, продавници за поправки на машини, фабрика за производствоМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
УНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Ниски трошоци за одржувањеОбезбедена услуга по продажбата:Не е обезбедена услуга во странство
Име на производ:Рачна машина за подни кошулици за површински бетонАпликација:Зграда
Мотор:Хуашен 1,9 КС / Хонда GX35Големина на сечилото:Бетонска кошулица од 1-5 метри
Материјал на сечилото:Легура на алуминиумРаботен дијаметар:1,2-4,9м
Модел на мотор:Со воздушно ладење.4 циклусНачин на пакување:Дрвена кутија
Сертификација:CEГаранција:1 година

Алати за израмнување на подот со вибрационен завршеток Бетонски моќен естрих

 

Хонда моторот KCD завршна ферманска кошулица Вибрирачка кошулица за бетон

 

1.едноставно работење и ниско одржување дизајн.

 

2. Специјален дизајн, стврднатиот алуминиумски нож резултира со помазна завршница од конвенционалните кошулици.

 

3.тешки гумени облоги за намалување на нивото на вибрации на рачката.

 

4.прилагодлива рачка во височина, вертикала и хоризонтална поставка9опција)

 

5. заоблените краеви на сечилото го олеснуваат поминувањето околу пречките.

 

6. држачот со навалување го одржува моторот надвор од бетон или надвор од земја кога не е во употреба.

 

7.едноделното тело за лиење лесно се поврзува со моторот.

 

8.eergency stop awitch на располагање

 

9.лесно исецкано сечило.

 

10.различни работни ширини.

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски