Производи
VR

Специјализирани сме за производство на Нов надворешен пренослив електричен бетонски вибратор со рамна плоча цена, итн. повеќе од многу години. Во Ningbo Ace Machinery Co., Ltd., наша цел е да обезбедиме производи со највисок квалитет и супериорна услуга за нашите клиенти, и двете се наш врвен приоритет. За раст и развој на нашата компанија, Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. никогаш нема да престане да ги надградува и развива технологиите за да ја подобри нашата основна конкурентност. Нашата визија е да станеме познато претпријатие на глобалниот пазар.

Состојба:НовоМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
Име на брендот:ACEТип:Надворешен
Режим на возење:Електричен вибраторФреквенција:3000
Амплитуда на вибрира:1,28 ммДолжина на флексибилното вратило:со чинија
Напон:220v/380vМоќност:0,75 KW
Тежина:12 кгДимензии (Д*Ш*В):33*29*23цн
Обезбедена услуга по продажбата:Достапна е поддршка од трета страна во странствоСертификација:CE
Карактеристика за заштита:ЗатворенБрзина:Постојана брзина
Постојана брзина:Возењеначин на пакување:цртан

Електричен бетонски надворешен вибратор за ZW100 3.0KW 380v 220v 42v надворешен вибратор 

Надворешен вибратор од серијата ZW, како општ извор на вибрира, неговата карактеристика е мала тежина, мал волумен, лесно прилагодување на вибрирачката сила. Тие можат да бидат вибрирачки извор за вибрирачки транспортер, вибрирачки фидер, вибрирачки екрани, филтри за бетонски форми, вибрирачки полирач, вибрирачка машина за сушење и уред за затворање доказ за блок за време на вибрирање итн., широко користен во рударството, металургијата, индустријата за јаглен, електрична енергија, градежништвото, хемиската индустрија, лиење, храната и лесната индустрија итн. Намотката е направена од бакарна жица апсолутно, нодуларно леано железо се користи за куќишта на единици со висока моќност, што може да ја направи опремата издржлива, да ја зголеми капацитет на интергралната опрема за ракување со материјалот.

 

 

 

Поврзани производи

 

Податоци за спецификации:

 

МоделZW35ZW50ZW70ZW90ZW100
моќност (kw)0,75 1.1 1.5 2.2 3.0
напон (v)42/220/38042/220/38042/220/38042/220/38042/220/380
струја (А)1.9 2.4 2.5 2.7 3.0
ротациона брзина (вртежи во минута) 2840 2840 2840 2840 2840
без вибрации (hz) 3000 3000 3000 3000 3000
големина на инсталација (мм)105x140x125

140х160х150

140х160х150160x185x175160x200x190
ликвидацијабакарбакарбакарбакарбакар
N W (kg) 12 18 23 35 38
G W (kg) 12.6 19 24 37 40
начин на пакување цртанцртан цртан цртан цртан
големина на пакување (cm) 33x29x23 42x23x26 42x23x26 48x26x28 56x26x32
чинија изборен изборен изборен изборен изборен

 

 

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски