Производи
VR

Ние секогаш создаваме совршен квалитет на производи по цени кои одговараат на буџетот на клиентот. тој е високо ценет од клиентите поради неговите уникатни карактеристики. Спецификациите на фабричката флексибилна бетонска вибраторска оска ZX32mm во Кина може да се прилагодат според вашите потреби.

Применливи индустрии:Продавници за градежен материјал, работилници за поправка на машини, производствен погон, фарми, домашна употреба, градежни работиЛокација на изложбен салон:Мексико, Кенија
Видео излезна инспекција:ОбезбеденоИзвештај за машински тест:Обезбедено
Тип на маркетинг:Обичен производГаранција за основните компоненти:3 месеци
Основни компоненти:Сад под притисокСостојба:Ново
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Тип:ВнатрешнаРежим на возење:Електричен вибратор
Фреквенција:184 HZАмплитуда на вибрира:1,13 мм
Должина на флексибилното вратило:1-12 мНапон:220v/380v
Тежина:11,5 кгДимензии (Д*Ш*В):750*750*55мм
Гаранција:6 месеци, 6 месециУНИКАТНА ПРОДАЖНА ТОЧКА:Мотор со висока моќност
Име на производ:ZX32mm флексибилна бетонска вибраторска осовинаМаксимална сила на вибрации:5.104
Боја:црнаДијаметар:32 мм
начин на пакување:цртанТип на спојка:Јапонски/Динапак/Кинески итн.
Тип на мотор:електричен мотор/бензински моторАпликација:бетонска конструкција
Ставка:ZX-25/28/32/35/38/45/50/60По гарантен сервис:Онлајн поддршка
Локација на локалната услуга:Мексико, Тајланд, МалезијаОбезбедена услуга по продажбата:Онлајн поддршка
Сертификација:CE

Флексибилна бетонска вибраторска оска во фабрика за Кина ZX32mm

Ние сме високотехнолошко претпријатие специјализирано за истражување, развој и производство на лесни градежни машини со 17 години. Производите се продаваа низ целиот свет, освоија добра репутација и има сертификати CE, SGS, TUV за производите за да се обезбеди квалитет. 
Во последниве години, додека продолживме со воведувањето на елитисти, ние исто така презедовме напредна производствена опрема и постепено ја подобрувавме нашата сеопфатна развојна сила. Сортите на нашите производи постојано се зголемуваат во индустријата за градежни машини. Сега можеме да произведеме комплетна серија производи во различни типови, вклучувајќи повеќе од 10 спецификации. 

бетонска вибраторска осовина

Карактеристика:

Бетонското вибраторско вратило ги има следниве карактеристики:

1) Усвојува обичен вибратор со приклучок и стап со флексибилна цевка и флексибилно вратило

2) Добра сигурност

3) Уникатниот дизајн на вратилото ефикасно го намалува шумот во голема мера, како и ја подобрува ефикасноста

4) Низок шум

5) Конкурентна цена

6) Висок интензитет на моќност

7) Бетонскиот вибратор може да биде шестоаголен конектор, Dynapac конектор и тип на полумесечина.

Можеме да набавиме бетонски миксер и имплементи по најдобра цена и квалитет.

Модел ZX50 ZX70 ZX28 ZX32 ZX38 ZX45
Дијаметар (мм) 50 70 28 32 38 45
Вибрирачка фреквенција (Hz) 183 183 183 184 185 186
Надворешен дијаметар на флексибилното црево (мм) 36 36 30 30 30 32
Флексибилно вратило на внатрешната дијагона (мм) 13 13 10 10 10 12
Начин на пакување цртан цртан цртан цртан цртан цртан
Големина на пакување (мм) 750*750*55 750*750*70 750*750*55 750*750*55 750*750*55 750*750*55
Должина (m) 1 до 12 1 до 12 1 до 12 1 до 12 1 до 12 1 до 12
Максимална сила на вибрации (KN) 6.251 7.157 4.846 5.104 5.485 5.932
Вибрирачка амплитуда (Hz) 1.21 1.32 1.11 1.13 1.18 1.2

ZX32mm China factory flexible concrete vibrator shaft

ZX32mm China factory flexible concrete vibrator shaft 

ZX32mm China factory flexible concrete vibrator shaftZX32mm China factory flexible concrete vibrator shaftZX32mm China factory flexible concrete vibrator shaft

Одговара на бетонски вибратор

ZX32mm China factory flexible concrete vibrator shaftZX32mm China factory flexible concrete vibrator shaftZX32mm China factory flexible concrete vibrator shaft

ZX32mm China factory flexible concrete vibrator shaftZX32mm China factory flexible concrete vibrator shaft

 

ZX32mm China factory flexible concrete vibrator shaftZX32mm China factory flexible concrete vibrator shaftZX32mm China factory flexible concrete vibrator shaftZX32mm China factory flexible concrete vibrator shaft

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски