Производи
VR

Технологиите се многу важни во процесот на производство на производот. Со примена на технологија, успешно го надградивме производот. Сега е популарен во сценаријата за примена на Бетонски вибратор. Нашиот асортиман на Бетонски вибратори се направени со најдобрата состојка. Контактирајте со нас - јавете се, пополнете го нашиот онлајн формулар или поврзете се преку разговор во живо, ние секогаш сме среќни да помогнеме.

Состојба:НовоМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
Име на брендот:ACEТип:Внатрешна
Режим на возење:Електричен вибраторФреквенција:50 Hz
Амплитуда на вибрира:1,12 мДолжина на флексибилното вратило:1-3 м
Напон:220/110vТежина:3,5 кг
Димензии (Д*Ш*В):46,5 * 41,5 * 30 см / 6 парчињаГаранција:1 година, 1 година
Обезбедена услуга по продажбата:Видео техничка поддршка, бесплатни резервни делови, онлајн поддршкаСертификација:CE
Име на производ:Бетонски покер вибратор ZID-35 Безшумен тип на пиновиДијаметар на главата на вибраторот:25/35 мм
Боја:прилагодениАпликација:Градежна индустрија
Должина:1-3 мИзвор на енергија:Електричен мотор
Материјал:алу/пластикаВибрирачка фреквенција:5600 вртежи во минута

 

Бетонски покер вибратор ZID-35 Безшумен тип на пинови

 

Δ предности:

 

Електричен пренослив бетонски вибратор:

 

 

Максималната ефикасност на работа/поставување на осцилирачкото стапче од типот замав може да достигне 25 CBM/час. Брзината на ротација на моторот е 11000 вртежи во минута, а повеќеточката брзина на вибрации може да достигне 12000 вртежи во минута.  Има предност од добри механички перформанси, стабилна работа, помал шум, добри перформанси против абење и намалување на ниските работни трошоци и оптоварувањето на работната сила. Идеален е за палуби на мостови, пропусти или било кој друг "тешко - до - дофат." далечинско бетонско градилиште.

 

Број на модел

ЗИД-35
Влезна моќност800 W
Номинален напон/фреквенција230V/50HZ
Дија на главата на виброто27 мм
Должина1-2 М
GW/NW24/22 кг
Начин на пакувањекутија во боја и главен картон
Големина на пакување45*34,5*36cm
Количина од 20 стапки4600 парчиња
Време на испорака30 дена

 

 

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски