Производи
VR

Користејќи високо напредни технологии и најнови методи, Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. има развиено RL900DZ Hydraulic Двоен барабан одење зад вибрационен асфалтен патен валјак. Таа е во продажба почнувајќи од сега и го поздравуваме вашето барање. Технологиите од високата класа се користат за производство на RL900DZ Хидрауличниот двоен барабан одење зад вибрационен асфалтен патен валјак. Одразувајќи го најновиот тренд и развој на индустријата, нашиот RL900DZ Хидрауличен двоен барабан одење зад вибрационен асфалтен патен валјак е дизајниран да биде доволно привлечен за да го привлече вниманието на луѓето. Покрај тоа, има некои одлични карактеристики, што го прави со поголема додадена вредност. На овој конкурентен пазар, овој Road Roller има најголем простор за благодарност.

Состојба:НовоТип:Двоен тапан валјак
Брзина на патување:2,5 км/чСпособност за одделение:30%
Место на потекло:Жеџијанг, КинаИме на брендот:ACE
Моќност:10 КСДимензии (Д*Ш*В):1310*820*1220мм
Тежина:920 кгСертификација:CE
Обезбедена услуга по продажбата:Достапна е поддршка од трета страна во странствоБоја:Жолта
Име на производ:Вибрационен патен валјакначин на пакување:плоча за готвење со дрвена
Фреквенција на вибрации:3600центрифугална сила:24 кн

Вибрациони ролери со двоен барабан хидрауличен вибрациски мини патен валјак RL-900DZ

 

главно се користи за компресирање на асфалтот, песочната почва и чакалот.
се користи и за компресија на патеката и за надополнување на тревникот.

 

1. Примена на хидраулична контролна единица, увезена хидраулична пумпа од Јапонија, лесна за промена на насоката, свртете лево, свртете десно и реверзибилно. 
2. Ракува со џојстик, заштеда на напор и непречено работење
2.Прилагодено изработен дизел мотор со водено ладење, со добра дисипација на топлина и голема моќност во споредба со бензинскиот мотор, особено одговара за работа во топли подрачја што гори.
3 Материјалот од челик на барабанот и телото е C45, подобра цврстина на истегнување од Q235, долг работен век.
4. Сечење на челик со ласер, без деформација од извртување и свиткување, висока точност на деменција во споредба со сечење со пламен
5. Ролерите можат долго време да работат со резервоар за вода со висок капацитет

 

 

МоделRL900DZ
МоторДизел мотор 186FE 9,0 КС
Тежина (KGS)920
Вибраторна фреквенција (пати/мин.)3600
Центрифугална сила (KN)30
Максимална брзина на патување (KM/H)2.5
степенување (%)30
капацитет на резервоарот за вода (L)35
Капацитет на резервоарот за гориво (L)25
Вибрационен дијаметар на тркалото (мм)426
Вибраторна ширина на тркалото (мм)750
големина на пакување (cm)131*82*122

 

 

 

 

 

 

 

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски