Производи
VR

Ningbo Ace Machinery Co., Ltd., како иновативно претпријатие за висока технологија, е фокусирано на иновациите на производите. Успешно ја разработивме Бетонската машинерија Моќна мистрија за израмнување од типот возење, која планира да ја продаде на светските пазари. Се грижи за странските пазари. Ningbo Ace Machinery Co., Ltd. има за цел да стане највлијателната компанија во светот. За да ја постигнеме оваа цел, ќе инсистираме на воведување на високотехнолошки таленти и учење на меѓународна напредна технологија и ќе се стремиме да ја подобриме техничката сила и да стекнеме иницијатива во конкуренција.

Состојба:НовоМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
Име на брендот:ACEИзвор на енергија:Бензин
Моќност:9600Тежина:245 килограми
Димензии (Д*Ш*В):1,68*0,92*1,19мГаранција:1 година
Обезбедена услуга по продажбата:Достапна е поддршка од трета страна во странствоСертификација:CE
Име:Возете на бетонска електрична мистријаКоличина на ножеви:2 комплети
Големина на сечилото:150 * 270 ммГолемина на тава:780 мм

Професионално возење на бетонска моќна машина за мистрија се продава RT830

Мотор Honda GX390 со стабилни перформанси, слабо одржување. Ефикасноста на конструкцијата може да достигне 2-3 комплети заедничка моќна мистрија.

Употреба на производот

Возење на бетонска мистрија со електрична мистрија за домување, магацини, гаражи, индустриски објекти и аеродроми поради континуираното големо оптоварување во таквите области. Потребно е и возење на мистрија за ларге градежни проекти за складиште и аеродроми бидејќи имаат поголеми барања за рамните површини поради барањата за безбедност и поставување. Палетата на моќни мистрија на KZW ви нуди a ефикасна опција за постигнување висококвалитетна завршница и рамен под за побрзо време.

Опис на производот

1. Дизајн на преклопување за врвна завршна обработка
2. Стандардна се мистрија со двојни 4 сечила
3. Моќен мотор за сите работи
4. Временски тестираните менувачи обезбедуваат долг животен век
5. Прецизно обработени пајакови плочи за мазна завршна обработка
6.Лесен дизајн за рано влегување
7.Прилагодливо операторско седиште за поголема удобност
8. Стандарден комплет за осветлување за подобрување на видливоста при слабо осветлени услови

Наведете датум:

  Возење на бетонска машина за мистрија
Модел RT-830
Тежина                245 килограми  
Димензија          1680*920*1190 мм
Работен дијаметар    1560 година   /   61 инчи
Брзина              75-150 вртежи во минута
МоторСо воздушно ладење, 4 циклус, бензин
ТипХонда  GX390   
Макс. излез      9,6 kw    (13,0 КС)      
Макс. брзина      3600 вртежи во минута
Резервоарот за гориво    1,9 литри

 

 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Искористете ги предностите на нашето незаменливо знаење и искуство, ние ви ја нудиме најдобрата услуга за прилагодување.

Станете во контакт со нас

Ако имате повеќе прашања, пишете ни, кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите

Препорачано

Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега широко извезуваат во 500 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
O'zbek
Українська
svenska
Polski
dansk
русский
Português
한국어
français
Español
Deutsch
العربية
italiano
日本語
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
اردو
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски